آدهانوم: توزیع ناعادلانه واکسن، همه گیری کرونا را طولانی می کند

به گزارش دنیای راه راه، خبرگزاری خبرنگاران- تدروس آدهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت، گفت: نابرابری کنونی توزیع واکسن، همه گیری کووید 19 را طولانی می کند.

آدهانوم: توزیع ناعادلانه واکسن، همه گیری کرونا را طولانی می کند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از رویترز، تدروس آدهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت، روز گذشته در سخنرانی افتتاحیه خود در مجمع بهداشت جهانی گفت: نابرابری کنونی توزیع واکسن، همه گیری کووید 19 را طولانی می کند.

وی افزود: هر چند سازمان جهانی بهداشت در سه هفته گذشته کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را شاهد بود، جهان همچنان شرایط متزلزلی دارد. وی افزود: تقریبا 18 ماه از بروز این بحران بهداشتی در عصر ما می گذرد. جهان همچنان در شرایط بسیار خطرناکی واقع شده است. تا امروز، در مقایسه با کل موارد ابتلا در سال 2020، موارد ابتلای جدید گزارش شده بسیار بیشتر بوده است. با ادامه فرایند کنونی، میزان مرگ و میر بر اثر کرونا تا سه هفته آینده از کل مرگ و میر سال گذشته بیشتر خواهد شد.

هیچ کشوری نباید تصور کند که از این مشکل نجات پیدا کرده است، زیرا مقدار واکسیناسیونی که انجام داده است در این اوضاع تغییری ایجاد نمی کند.

وی افزود: تا به امروز هیچ نوع جهش یافته ای از ویروس کرونا شناسایی نشده است که تاثیرگذاری روش های تشخیص و درمان موجود را تضعیف کند، اما تضمینی وجود ندارد که شرایط به همین شکل بماند. این ویروس پیوسته تغییر می کند. تغییرات آینده این ویورس می تواند تاثیرگذاری ابزار های کنونی را کاهش دهد و موجب شود بار دیگر به نقطه شروع بازگردیم.

او گفت بحران کنونی واکسن نتیجه رسوایی در توزیع ناعادلانه واکسن است. او گفت بیش از 75 درصد از همه کسانی که در سراسر جهان واکسینه شده اند، تنها در ده کشور اقامت دارند. این مسئله به هیچ وجه دیپلماتیک نیست. این که گروه کوچکی از کشور هایی که بخش اعظم واکسن های جهان را تولید و خریداری می کنند، سرنوشت بقیه جهان را کنترل کنند. تعداد واکسن هایی که تا به امروز در سراسر جهان تزریق شده است، اگر عادلانه توزیع می شد، برای پوشش دادن همه کادر درمان و افراد سالمند جهان کافی می بود که در این صورت، اکنون اوضاع بسیار بهتری می داشتیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1396

به "آدهانوم: توزیع ناعادلانه واکسن، همه گیری کرونا را طولانی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدهانوم: توزیع ناعادلانه واکسن، همه گیری کرونا را طولانی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید