شروع مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با بکارگیری نیروهای بومی

به گزارش دنیای راه راه، نماینده کرمان و راور در مجلس با اشاره به سرمایه گذاری شرکت چینی در معدن سنگ آهن راین مطرح نمود: مدیران شرکت تعهد داده اند که 70 درصد نیروی کار مورد احتیاج این معدن را از نیروهای بومی منطقه و بخش انتخاب نمایند

شروع مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با بکارگیری نیروهای بومی

به گزارش دنیای راه راه ، پیرو نشست مشترکی که با حضور دکتر پورابراهیمی با استاندار کرمان و سایر مسئولان در راین برگزار و اعتراضهای تعدادی از جوانان راین در مورد عدم به کارگیری نیروهای بومی مطرح شد، نشست آنالیز مشکل معدن سنگ آهن نصرت راین با حضور دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، دهقان سرپرست معاونت مالی استانداری کرمان و سرمایه گذار چینی برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی در این نشست گفت: موضوع به کارگیری نیروهای بومی منطقه راین از اولویتهای اصلی ما در راه اندازی مجدد معادن این منطقه است و تمدید پروانه و ارائه خدمات مانند سوخت و غیره منوط به این مسله است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اضافه نمود: ذخیره قطعی این معدن 450 هزار تن است که 200 هزار تن دپوی آماده دارند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری شرکت چینی در این معدن اعلام کرد: مدیران شرکت تعهد داده اند که 70 درصد نیروی کار مورد احتیاج این معدن را از نیروهای بومی منطقه و بخش انتخاب نمایند.

پورابراهیمی ادامه داد: شرکت متعهد به راه اندازی کارخانه کنسانتره تا میزان یک میلیون تن ظرفیت طی مدت یک سال شده است و برای افزایش فراوری تا میزان مجوز جدید و توسعه اکتشاف باید اقدام کند.

وی گفت: شرکت سرمایه گذار متعهد به تکمیل فرایند زنجیره ارزشی در استان کرمان با اولویت بخش راین شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: پیگیری های لازم به وسیله فرمانداری کرمان و بخشداری راین انجام میگردد.

پورابراهیمی در سرانجام بیان داشت: در صورتی هم که انفجارهایی مرتبط با شرکت منجر به خسارت قنات های مجاور گردد، با تایید کارشناسی، شرکت نسبت به تامین آن اقدام خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 73

به "شروع مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با بکارگیری نیروهای بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با بکارگیری نیروهای بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید