آمار بیسوادان کمتر از یک میلیون نفر است، اقدامات کرونایی نهضت سوادآموزی

به گزارش دنیای راه راه، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بر اساس اطلاعاتی که ما در پایگاه ثبتی سواد داریم شمار افراد بیسواد زیر یک میلیون نفر است گفت: اخیرا بر اساس تعاملاتی که با مرکز آمار داشتیم اطلاعات اسمی 650 هزار فرد بیسواد را در اختیار ما قرار داده اند که در حال راستی آزمایی هستیم. از نظر ما تعداد بیسوادها زیر یک میلیون نفر است. امیدواریم در آینده بسیار نزدیک آمار بیسوادان را کاهش دهیم.

آمار بیسوادان کمتر از یک میلیون نفر است، اقدامات کرونایی نهضت سوادآموزی

محمدزاده در گفت و گو با خبرنگاران، درباره اقدامات کرونایی این سازمان در امسال نیز شرح داد و اظهار کرد: از سال گذشته که ویروس کرونا شیوع یافت همکاران ما بیکار ننشستند و سریع شروع به برنامه ریزی کردند. مانند آموزش و پرورش رسمی و عمومی که فعالیت های ویژه ای داشت ما نیز اقداماتی را انجام دادیم و آموزش های ما در سامانه تحت وب در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: در سامانه تحت وب 75 برنامه پنج دقیقه ای در اختیار سوادآموزان قرار گرفته و برای آموزش دهندگان نیز آموزش های ویژه ای درنظر گرفتیم. علاوه بر این تا کنون در دونوبت برنامه لوح قلم از رسانه ملی پخش شده و در آینده نزدیک برای دور سوم پخش می گردد.

محمدزاده با بیان اینکه برنامه های سوادآموزی در سیمای استان ها نیز در حال پخش است گفت: طی تفاهمی با صداوسیما قرار شد برای دوره انتقال سواد نیز 150 برنامه 30 دقیقه معادل 4500 دقیقه فراوری کنیم که امید داریم پخش آن از بهمن ماه از شبکه آموزش شروع گردد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: علاوه بر برنامه تلویزیونی برنامه های رادیویی هم در بعضی استان ها مانند قم فراوری شده است. درسنامه، جزوات و لوح فشرده در اختیار سوادآموزان قرار داده ایم و آموزش دهندگان ما به صورت تلفنی نیز سوادآموزان را هدایت می نمایند.

وی همچنین درباره اینکه آیا بانک اطلاعاتی جامعی برای احصای آمار واقعی بیسوادان در اختیار دارید؟ گفت: بر اساس آخرین سرشماری سال 95 اعلام شد که در گروه سنی 10 تا 49 سال دومیلیون و 690 هزار بیسواد داریم اما مبنای آن خوداظهاری افراد بود. ضمن آنکه 360 هزار نفرشان هم از اتباع خارجی بوده اند.

وی اضافه نمود: اما بر اساس اطلاعاتی که ما در پایگاه ثبتی سواد داریم شمار افراد بیسواد زیر یک میلیون نفر است. اخیرا بر اساس تعاملاتی که با مرکز آمار داشتیم اطلاعات اسمی 650 هزار فرد بیسواد را در اختیار ما قرار داده اند که در حال راستی آزمایی هستیم. از نظر ما تعداد بیسوادها زیر یک میلیون نفر است. امیدواریم در آینده بسیار نزدیک آمار بیسوادان را کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1210

به "آمار بیسوادان کمتر از یک میلیون نفر است، اقدامات کرونایی نهضت سوادآموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بیسوادان کمتر از یک میلیون نفر است، اقدامات کرونایی نهضت سوادآموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید