آمریکا در تقابل با چین محدودیت های موشکی کره جنوبی را لغو کرد

به گزارش دنیای راه راه، ایرنا نوشت: ایالات متحده آمریکا محدودیت های مربوط به برد و وزن موشکی کره جنوبی را حذف کرد و به متحد خود اجازه می دهد تسلیحاتی را فراوری کند که می تواند به آن سوی شبه جزیره کره برسد.

آمریکا در تقابل با چین محدودیت های موشکی کره جنوبی را لغو کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ساوث چاینا مورنینگ پست روز شنبه اظهار داشت؛ این محدودیت ها برای جلوگیری از خشم چین و روسیه در نظر گرفته شده بود، اما پکن اکنون با لغو این محدودیت ها اظهار نگرانی نموده است.

تحلیلگران می گویند این اقدام، کره جنوبی را به عنوان متحد خط مقدم ایالات متحده با فناوری تسلیحات سریع توسعه یافته، در رقابت فزاینده واشنگتن و پکن قرار داده است.

مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی که دو هفته پیش به واشنگتن سفر نموده بود، حذف این دستورالعمل ها را گامی نمادین و اساسی و نشان دهنده استحکام اتحاد دو کشور توصیف کرد.

مشاوران امنیتی مون برداشتن محدودیت های موشکی را به عنوان احیای حاکمیت موشکی کره جنوبی توصیف نموده اند.

کره شمالی به عنوان همسایه کره جنوبی تا کنون به این موضوع واکنش نشان نداده است.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین گفت که دو متحد توافق نموده اند برای دستیابی به صلح و ثبات در تنگه تایوان، به ویژه با در نظر دریافت روابط ناخوشایند بین پکن و تایپه، همکاری نزدیکتر داشته باشند.

این امر موجب واکنش وزارت امور خارجه چین در روز گذشته شد که به کره جنوبی و ایالات متحده هشدار داد پکن هیچ دخالت خارجی در مساله تایوان را نمی پذیرد.

کره جنوبی در سال 1979 موافقت کرد که در ازای اجازه استفاده از فناوری ایالات متحده، برد موشک های بالستیک خود را به 180 کیلومتر، با حداکثر وزن 500 کیلوگرم، محدود کند.

به بهانه تهدید هسته ای و موشکی کره شمالی، سئول و واشنگتن از سال 2001 تا به امروز چهار بار محدودیت در برد و وزن موشک ها را کاهش داده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1377

به "آمریکا در تقابل با چین محدودیت های موشکی کره جنوبی را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در تقابل با چین محدودیت های موشکی کره جنوبی را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید