اعزام قطعی 2 جودوکار نابینا به پارالمپیک توکیو

به گزارش دنیای راه راه، با توجه به حضور این 2 جودوکار در رنکینگ بهتر نسبت به سایر ملی پوشان حضور این 2 نفر در پارالمپیک 2020 توکیو تقریبا قطعی است و تنها باید کوشش نمایند تا در رنگینک یک یا 2 نفر برتر اوزان خود قرار گیرند.

اعزام قطعی 2 جودوکار نابینا به پارالمپیک توکیو

حضور 2 جودوکار نابینا و کم بینا در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو قطعی شده است.

اعزام قطعی 2 جودوکار نابینا به پارالمپیک توکیو

به گزارش خبرگزاری فارس، در آخرین رویداد جودوی نابینایان و کم بینایان که به عنوان جایزه بزرگ در ازبکستان برگزار گردید، وحید نوری در وزن 90-کیلوگرم و محمدرضا خیرالله زاده در 100 + کیلوگرم پیروز شدند با غلبه بر تمام رقبای خود به مدال طلای این مسابقات دست یابند، تا در رنکینگ بهتری نسبت به سایر ملی پوشان قرار گیرند.

با توجه به حضور این 2 جودوکار در رنکینگ بهتر نسبت به سایر ملی پوشان حضور این 2 نفر در پارالمپیک 2020 توکیو تقریبا قطعی است و تنها باید کوشش نمایند تا در رنگینک یک یا 2 نفر برتر اوزان خود قرار گیرند.

البته غلامی همه پیروز به کسب سهمیه پارالمپیک شده است، اما با توجه به اینکه رنکینگ پایین تری نسبت به این 2 نفر دارد، کار سختی برای قرار دریافت در جمع 2 جودوکار برتر وزن خود خواهد داشت تا عملا از گردونه حضور در توکیو خارج گردد.

وحید نوری در بازی های پاراآسیایی طلایی شد و در مسابقات دنیای پرتغال نشان برنز کسب کرد. این جودوکار کم بینا در 2 گرند پری باکو و ازبکستان نیز صاحب گردن آویز طلا شد و عنوان قهرمانی آسیا را نیز در کارنامه دارد.

محمدرضا خیرالله زاده در جاکارتا مدال نقره گرفت و در پرتغال به عنوان قهرمانی دنیا رسید. این جودوکار نابینا در گرندپری باکو عنوان نایب قهرمانی و در جایزه بزرگ ازبکستان عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد تا رنکینگ یک سنگین وزن باشد و حضورش در توکیو 2020 قطعی است. وی در رقابت های قهرمانی آسیا نیز نقره گرفت.

علیرضا امینی، رئیس انجمن جودوی نابینایان و کم بینایان با تایید این خبر گفت: با توجه به اینکه هدف گذاری فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برای کسب مدال طلا است 2 جودوکاری که شانس بیشتری برای کسب مدال طلا خواهند داشت اعزام می شوند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 26

به "اعزام قطعی 2 جودوکار نابینا به پارالمپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام قطعی 2 جودوکار نابینا به پارالمپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید