اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان

رئیس شرکت دولتی انرژی هسته ای روس اتم اعلام نمود که این شرکت آماده همکاری با شرکایی از آمریکا، اروپا و آسیا برای ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی است.

اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکسی لیخاچف رئیس شرکت دولتی انرژی هسته ای روسیه روس اتم روز دوشنبه (امروز) گفت: شرکت هسته ای روسیه آماده همکاری با شرکایی از آمریکا، اروپا و آسیا برای ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی است.

لیخاچف در جمع خبرنگاران گفت، تصمیم مشارکت روس اتم در ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی می تواند تا سرانجام سال 2020 گرفته گردد.

وی گفت: ما پیش بینی می کنیم که این تصمیم زودتر از سرانجام سال 2020-2021 گرفته نمی گردد. مناقصه مربوط (به این پروژه) هنوز در دست انجام است.

لیخاچف با اشاره به اینکه کار کردن در عربستان سعودی برای روس اتم رضایت بخش است، گفت: من معتقدم که شریک سعودی ما یک پروژه ترکیبی بین المللی ایجاد خواهد نمود اما ترجیح می دهم که تصمیم میزبان را پیش بینی نکنم. روس اتم آماده است تا ضمن همکاری با شرکت های آمریکا، اروپا و آسیا، مطابق پیشنهاد کارفرمای سعودی عمل کند.

پیش از این الکسی لیخاچوف گفته بود که شرکت روس اتم اقدامات ساخت نیروگاه هسته ای در ازبکستان را از سال 2020 میلادی شروع می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 4 آذر 1398 شناسه مطلب: 167

به "اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید