افزایش هزینه جنگ قیمت نفت برای روسیه

به گزارش دنیای راه راه، اقتصاد روسیه تا چند ماه آینده به حدود یک تریلیون دلار یا 12.7 میلیارد دلار در ماه احتیاج دارد تا از اپیدمی ویروس کرونا و ریزش قیمت نفت به سلامت خارج گردد.

افزایش هزینه جنگ قیمت نفت برای روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دنیای راه راه، الکسی رپیک، رییس هیات مدیره گروه تجاری بیزنس راشیا ضمن بیان این مطلب به خبرگزاری تاس گفت: شرایط جاری ایجاب می نماید فراوری ناخالص داخلی حفظ گردد و چندین تریلیون روبل برای تثبیت شرایط مالی هزینه گردد. وی در ادامه اضافه نمود: اکنون حجم بدهی روسیه بسیار کوچکتر از کشورهای دیگر است و بنابراین فرایند احیا نسبتا روانتر خواهد بود.

طبق آمار صندوق بین المللی پول، نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی روسیه که 19.48 درصد است، یکی از پایین ترینها در دنیا است. در مقابل، نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی برای چین 54.44 درصد و برای ژاپن 234.18 درصد است.

پس از ریزش قیمت نفت در اوایل ماه میلادی جاری، وزارت دارایی روسیه اعلام نمود مسکو به مدت شش تا 10 سال دیگر، منابع کافی برای پوشش کسری بودجه بوده ناشی از افت قیمت نفت به 25 تا 30 دلار در هر بشکه دارد. بودجه روسیه بر مبنای قیمت 42.40 دلار در هر بشکه نفت اورال تنظیم شده است. صندوق سرمایه دولتی روسیه تا اول مارس داراییهایی به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار معادل 7.3 فراوری ناخالص داخلی داشته که برای جبران درآمد نفتی کمتر کفایت می نماید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، هفته پیش هم آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه اظهار نموده بود درآمد نفت و گاز روسیه سال جاری به دلیل افت قیمتهای نفت 39.5 میلیارد دلار (سه تریلیون روبل) کمتر از میزان مورد پیش بینی خواهد بود. وی با اذعان به این که اقتصاد کشور در این شرایط به مشکل برمی خورد، گفته بود کاهش قیمت نفت به تنهایی 39.5 میلیارد دلار در سال 2020 برای اقتصاد روسیه هزینه دارد و در قیمت فعلی، اقتصاد روسیه دچار کسری بودجه به میزان 0.9 درصد می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 611

به "افزایش هزینه جنگ قیمت نفت برای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش هزینه جنگ قیمت نفت برای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید