اقدامات بهداشتی برای نگهداری از آجیل در خانه

به گزارش دنیای راه راه، آجیل عید از خوردنی های رایج خانه های ایرانی در نوروز است، اما آیا با شیوع کرونا و نگرانی از احتمال آلودگی آجیل ها می توانیم با خیال راحت از بیرون آجیل بخریم و مصرف کنیم؟ راه هایی وجود دارد که می توانیم در خانه از آجیل خوردن لذت ببریم.

اقدامات بهداشتی برای نگهداری از آجیل در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

تفت دادن

ویروس کرونا در 30 ثانیه با دمای 90 درجه به سادگی از بین می رود. این در حالی است که این ویروس به سرما بسیار مقاوم است. بنابراین اگر فکر می کنید با گذاشتن آجیل به داخل فریزر ویروس کرونا از بین می رود اشتباه می کنید. یکی از روش های ساده و کاربردی برای از بین بردن ویروس کرونا حرارت دادن به آجیل ها از راه تفت دادن است. بنابراین ماهیتابه ای آماده کنید. تخمه ها را به صورت جداگانه تف بدهید. پسته و بادام را نیز حرارت بدهید. در این صورت می توانید اطمینان داشته باشید که آجیل شما از ویروس کرونا ایمن شده است.

قرار دادن آجیل ها در سینی فر و داغ کردن آن ها

اگر کار کردن با فر برای شما ساده تر است کافی است چند دقیقه آجیل ها را در حرارت متوسط و نه زیاد (حدود 90 درجه سانتی گراد برای از بین رفتن ویروس کرونا کافی است) در فر قرار دهید و مطمئن باشید که آجیل عید شما از ویروس احتمالی کرونا پاک شده است. توجه داشته باشید که حرارت زیاد باعث سوختن آجیل ها می گردد، بنابراین بیش از حد به آن ها حرارت ندهید.

برای این کار کافی است آجیل ها را 30 ثانیه در دمای 90 درجه ماکروفر قرار دهید.

استفاده از آجیل پس از ده روز؟

ویروس کرونا بیش از این زمان روی مواد خوراکی باقی نمی ماند. بنابراین شما می توانید پس از خرید و گذشت مدت زمان ده روز از ان بهره ببرید. این کار با توجه به میزان آلوده بودن آجیل مورد اعتماد نیست و تفت دادن و یا استفاده از فر و یا ماکروفر قطعا اولویت دارد.

در این زمینه بخوانید:

برای پیشگیری از کرونا چطور خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

چه ماسک هایی جلوی کرونا را می گیرند؟ در این رابطه بیشتر بخوانید

چند نکته:

حتما از آجیل فروشان معتبر خرید کنید که تا حد ممکن شرایط را برای ایجاد ویروس مهیا نکرده اند. این امر ریسک استفاده از آجیل را حتی با وجود تفت دادن و کارهای فوق کم می نماید.

در حرارت دادن به آجیل، کشمش فرایند را خراب می نماید و بهتر است یا جداگانه تفت داده گردد و یا برای این عید خریده نگردد.

درست است که آجیل خوردن که یکی از جذابیت های عید است، اما با توجه به محدودیت رفت وآمد میزان زیادی از آن مورد احتیاج ما نیست. برای اجرای مراسم نوروز در خانه اگر قصد خرید آجیل داریم حتما یکی از کارهای فوق را انجام دهیم و سلامت و خود و خانواده مان را به خطر نیندازیم.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1076

به "اقدامات بهداشتی برای نگهداری از آجیل در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات بهداشتی برای نگهداری از آجیل در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید