اولویت تزریق واکسن کرونا با چه کسانی است؟

به گزارش دنیای راه راه، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اولویت های تزریق واکسن کرونا برای افراد آسیب پذیر را تشریح کرد.

اولویت تزریق واکسن کرونا با چه کسانی است؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، پیغام طبرسی فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این پرسش که آیا بچه ها در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دارند یا خیر شرح داد: بچه ها درگیری شدیدی به این بیماری ندارند و واکسن کرونا قرار است، برای پیشگیری از بروز نوع شدید این بیماری در بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و در حال حاضر بچه ها در اولویت واکسیناسیون برای این بیماری نیستند.

وی با بیان اینکه افراد آسیب پذیر، بیماران زمینه ای و افراد مسن در اولویت تزریق واکسن قرار دارند گفت: پس از تزریق این واکسن برای گروه های مذکرو افراد عادی واکسن کرونا را تزریق خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ایمنی بدن افراد مبتلا به کرونا حدود سه ماه در نظر گرفته می گردد اعلام کرد: از آنجایی که ایمنی بهبودیافتگان در مقابل کرونا پایدار نیست و بعد از 3 ماه از بین می رود، این افراد احتیاج به واکسینه شدن در مقابل ویروس کووید19 را دارند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با توجه به کمبود واکسن آنفلوآنزا به افراد به ویژه گروه های پرخطر که پیروز به تزریق این واکسن نشدند، توصیه کرد که افراد باید کماکان نکات بهداشتی یعنی زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و گروه های پرخطر نیز بهتر است در این شرایط به خاطر کرونا و پیشگیری از آنفلوانزا در منزل بمانند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1107

به "اولویت تزریق واکسن کرونا با چه کسانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت تزریق واکسن کرونا با چه کسانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید