ایران به نشست مقابله با کرونای بانک جهانی پول دعوت نشد

به گزارش دنیای راه راه، بانک جهانی ایران را به نشست مقابله با کرونا که با حضور وزرای کشورهای منطقه منا تشکیل شد دعوت نکرد.

ایران به نشست مقابله با کرونای بانک جهانی پول دعوت نشد

به گزارش گروه مالی دنیای راه راه، در نشستی که بانک جهانی به صورت مشترک با صندوق بین المللی پول به صورت مجازی با حضور وزرای مالی کشور های منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) برگزار کرد، از ایران دعوت نشد.

در این نشست بحث هایی در زمینه کووید 19 و مقابله با آن با حضور وزرای مالی کشور ها بحث و آنالیز شده است. در این نشست درباره راه چاره های حفاظت مردم و کشور ها از خسارت های مالی کووید 19 مذاکره شده و این دو نهاد برای حمایت های بیشتر از این کشور ها قول داده است.

حسین میرشجاعیان نماینده ایران در صندوق بین المللی پول اعلام نموده است که ایران به این نشستی که سه روز پیش برگزار شده دعوت نشده است.

میرشجاعیان در توئیتی نوشته است ما از بانک جهانی و تیم منا تشکر و قدردانی می کنیم، اما متأسفانه ایران به این اجلاس دعوت نشده است این در حالی است که این بیماری همه گیر و مسری نیازمند همکاری جهانی است و کشور هایی که درگیر این ویروس هستند واقعاً نیازمند حمایت های بدون چشم داشت و فراگیر بانک جهانی هستند.

این توئیت میرشجاعیان نماینده ایران در صندوق بین المللی پول در حقیقیت در پاسخ به توئیت فرید بالحج مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی است که نوشته بود بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نشست مجازی با وزرای مالی کشور های منطقه منا برای مذاکره درباره ویروس کووید 19 انجام داده اند.

او نوشته بود: کشور ها درباره تصمیم گیری برای جلوگیری از اقتصاد و مردم شان از این ویروس بحث و مصاحبه می نمایند و این کشور ها می توانند روی حمایت ما در این لحظه تاریخی و غیرمنتظره حساب باز نمایند.

به گزارش فارس، عدم دعوت ایران به نشست این نهاد بین المللی که خود را مدافع کشور ها می داند در حالی است که صندوق بین المللی پول طرح حمایت 50 میلیارد دلاری از کشور های درگیر کرونا را دارد و به رغم درخواست های مکرر ایران برای تسهیلات 5 میلیارد دلاری تا کنون هیچ واکنشی به این درخواست مشروع ایران نشان نداده است.

بانک جهانی هم طرح حمایت از این کشور ها را دارد، اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است؛ و این خاتمه کار نیست نهاد های بین المللی حتی در مقابل آمریکا که ایران را تحریم نموده و حتی تحریم غذا و دارو نیز انجام داده و در شرایطی که کشور ما به خاطر درگیری با این ویروس ناخوانده به شدت نیازمند درمان و تجهیزات پزشکی است سکوت اختیار نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 599

به "ایران به نشست مقابله با کرونای بانک جهانی پول دعوت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به نشست مقابله با کرونای بانک جهانی پول دعوت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید