با ایرلاین های متخلف کرونایی برخورد جدی می گردد

به گزارش دنیای راه راه، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت با ایرلاین هایی که پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نمی نمایند، برخورد جدی اجرا شده که ضرر و زیان بسیاری را به آن ها تحمیل خواهد نمود.

با ایرلاین های متخلف کرونایی برخورد جدی می گردد

به گزارش ایسنا، محمد حسن ذیبخش اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی که تخلف های کرونایی شان را تکرار می نمایند با جریمه های سنگین تری روبرو شدند و چندین جهت پروازی بعضی از آن ها لغو یا تعلیق شد که زیان سنگینی به آن ها وارد کرد.

وی اضافه نمود: با وجود این نظارت و برخوردها نمی توان گفت جرایم در نظر گرفته شده برای ایرلاین های متخلف کرونایی بازدارنده نبوده است و اگر اینگونه نبود که از 18 ایرلاین فعال چند ایرلاین آن هم در مواردی معدود مرتکب تخلف نمی شدند. تخلف ها در شرکت های دیگر نیز گسترش پیدا می کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر این جرائم بازدارنده است، چرا بعضی ایرلاین ها تخلف شان را تکرار می نمایند و با این شرکت ها چه برخوردهایی در آینده و در صورت تکرار خواهد شد؟ توضیح داد: بعضی از این ایرلاین ها بر اساس گزارش های دریافت شده تخلفات شان را در مورد پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تکرار نموده اند و بارها نام برندهای آن ها در رسانه ها تکرار شده است اما مسلما درباره آن ها تصمیم گیری خواهد شد و قطعا جریمه های سنگین تری در انتظار آن هاست.

ذیبخش اظهار داشت: درصورت بروز تخلف از سوی ایرلاین ها در وهله نخست تذکر شفاهی و اخطار به آن ها داده خواهد شد. پس از آن بعضی جهتهای پروازی داخلی آن ها لغو خواهد شد و نهایتا این لغو مجوز در جهتهای پروازی خارجی برای این شرکت های هواپیمایی اعمال خواهد شد و سازمان هواپیمایی کشوری با هیچ شرکت و شخصی تعارف ندارد. اما جریمه های ما صوری نیست و ایرلاین ها ضرر و زیان بسیاری از همین جریمه ها متحمل شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1395

به "با ایرلاین های متخلف کرونایی برخورد جدی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ایرلاین های متخلف کرونایی برخورد جدی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید