برگزاری رزمایشی با حضور نظامیان 34 کشور در آفریقا

به گزارش دنیای راه راه، بیش از 1500 نظامی متعلق به ارتش های 34 کشور متشکل از کشورهای قاره آفریقا همراه با همپیمانانی که به این کشورها آموزش نظامی می دهند، رزمایشی را تحت عنوان رزمایش فلینتلاک در کشورهای سنگال و موریتانی به اجرا درآورده اند؛ دو کشور ناحیه ساحل در غرب آفریقا که تا به امروز چندان تحت تاثیر خشونت های افراطگران وابسته به القاعده یا داعش قرار نگرفتند.

برگزاری رزمایشی با حضور نظامیان 34 کشور در آفریقا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نظامیان در حال اجرای یک رزمایش نظامی در چارچوب مانورهای مبارزه با تروریسم سالانه ای که تحت رهبری ارتش آمریکا در غرب آفریقا برگزاری می گردد، هستند.

این رزمایش سال جاری تحت الشعاع مناقشه بر سر تصمیم آمریکا برای کاستن از تعداد نظامیانش در آفریقا در حالی که حملات افراطگران به سطح بالای جدیدی در منطقه رسیده، قرار گرفته است.

حدود 10 سرباز متعلق به بورکینافاسو نیز در میان یک گروه منتخب از سربازان آفریقایی در حال تعلیم و تمرین به منظور مبارزه با تهدید افراطگران در غرب آفریقا قرار داشته و در این مانورها شرکت نموده اند.

در حال حاضر هنوز پنتاگون تصمیم قطعی خود را درباره اندازه کاهش نیروهای خود در آفریقا اعلام ننموده و این تصمیم را به بعد از یک آنالیز کلی مربوط به برنامه هایش برای مقابله با اعمال نفوذ روسیه و چین نموده است.

فرماندهی آفریقای ارتش آمریکا که سازمان دهنده این رزمایش دو هفته ای بوده، هر گونه پرسش درباره اندازه احتمالی کاهش نظامیان آمریکا در آفریقا را به پنتاگون ارجاع می دهد.

این فرماندهی نظامی اعلام نموده، کشورهای اروپایی باید برای یاری به هیات پنج هزار نفره نظامیان فرانسوی که رهبری عملیات های مبارزه با تروریسم در ناحیه ساحل را به عهده دارند قدم جلو بگذارند.

همچنین رهبران خود فرانسه هم از آمریکا خواسته اند تا سربازانش را در این منطقه باقی نگه دارد.

اخیرا آمادو با، وزیر امور خارجه سنگال در جریان سفر مایک پامپئو همتای آمریکایی اش به منطقه، صراحتا به او نسبت به تهدیدات پیش روی منطقه هشدار داد.

او درباره نظامیان آمریکایی مستقر در آفریقا گفت: ما امیدواریم آنها همچنان به پشتیبانی شان در حوزه های امنیتی ادامه دهند. ما امیدواریم آنها به حمایت از ما در زمینه آموزش و اطلاعات ادامه دهند.

از سوی دیگر ژنرال داگوین اندرسون فرمانده بخش عملیات های ویژه آفریقا در نیروی هوایی آمریکا اظهار کرد: امنیت در منطقه ساحل همچنان بدتر می گردد و احتیاجمند یک مشارکت بین المللی است.

او خاطر نشان کرد: موضوع تنها مربوط به کوشش های آمریکا یا غرب نمی گردد بلکه احتیاج به شراکت هایی در جامعه بین المللی در قبال این مساله داریم و در عین حال ضروری است که شراکت های نزدیکی نیز در منطقه وجود داشته باشند.

وی اضافه کرد: افراطگریان به مرزها احترام نمی گذارند بنابراین موضوع اشتراک اطلاعات اهمیت زیادی دارد و ضروری است که برای آن اعتماد و روابط فراتر از مرزها تقویت گردد. در نهایت این اقدامات منجر به ثبات شده و این ثبات چیزی است که ما احتیاج داریم.

اخیرا یک نیروی مبارزه با تروریسم پنج جانبه منطقه ای موسوم به جی5 ساحل نیز درگیر کمبود بودجه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 512

به "برگزاری رزمایشی با حضور نظامیان 34 کشور در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رزمایشی با حضور نظامیان 34 کشور در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید