بشار اسد: سوریه با تمام ابزارها به تهاجم ترکیه پاسخ می دهد

به گزارش دنیای راه راه، فارس نوشت: رئیس جمهور سوریه طی دیدار با مشاور امنیت ملی عراق، برای ترکیه و تهاجم نظامی این کشور به مناطق شرق فرات خط ونشان کشید.

بشار اسد: سوریه با تمام ابزارها به تهاجم ترکیه پاسخ می دهد

بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز (پنجشنبه) گفت که دمشق با تمام ابزارهای مشروعی که دارد، به حملات ترکیه در شمال این کشور پاسخ خواهد داد و با آن مقابله می نماید.

اسد به هنگام استقبال از فالح الفیّاض، مشاور امنیت ملی عراق در دمشق از سیاست های تجاوزکارانه ترکیه در شمال سوریه شدیداً انتقاد کرد.

رئیس جمهوری سوریه طی این دیدار گفت که طمع ورزی های بعضی از کشورهای خارجی در منطقه در طول تاریخ متوقف نشده است و حمله جنایتکارانه ترکیه به سوریه نیز در راستای همین سیاست ها است، ولو اینکه دارای شعارهای دورغین داشته باشد.

وی عملیات ترکیه در شمال سوریه را تهاجم آشکار خواند و گفت: سوریه در مناطق مختلف، به وسیله هدف قرار دادن نوّاب و تروریست های [ترکیه] به آن پاسخ داده است و در هرجایی از خاک سوریه به وسیله ابرازهای مشروع و ممکن به این حمله پاسخ خواهد داد و مقابله خواهد نمود.

مشاور امنیت ملی عراق نیز طی این دیدار پیغام نخست وزیر این کشور را به رئیس جمهور سوریه تقدیم کرد.

بر اساس بیانیه ریاست جمهوری سوریه، پیغام عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق حول محور راه های تقویت روابط دوجانبه و ارتقای هماهنگی موجود بین دو کشور عراق و سوریه به بالاترین سطح ممکن و زمینه هایی است که مسائل مبارزه با تروریست و امنیت مرزها را نیز شامل می گردد.

نخست وزیر عراق همچنین در این پیغام، خواهان همکاری مالی و گشایش گذرگاه های مرزی بین سوریه و عراق شده است.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 179

به "بشار اسد: سوریه با تمام ابزارها به تهاجم ترکیه پاسخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: سوریه با تمام ابزارها به تهاجم ترکیه پاسخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید