تخصیص سهمیه بنزین به راهبران آموزشی، جدیدترین نرخ ترک تحصیل

به گزارش دنیای راه راه، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود: نرخ خالص ثبت نام به 98.18 درصد در سال 98 رسیده است و توانستیم از سال 92 تا 98 تعداد 213 هزار و 205 کودک تارک تحصیل را شناسایی نموده و به مدرسه بازگردانیم و نرخ ترک تحصیل را به 1.11 رسانده ایم.

تخصیص سهمیه بنزین به راهبران آموزشی، جدیدترین نرخ ترک تحصیل

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی زبان استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش دنیای راه راه، رضوان حکیم زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مرور مهمترین اقدامات صورت گرفته در این معاونت پرداخت و با اشاره به طرح خشونت زدایی از مدارس ابتدایی گفت: وزیر یک بسته همه جانبه تحولی از هر معاونت خواسته است و مقرر شد ما این طرح را نیز در قالب بسته تحولی که حرکت از حافظه محوری به مهارت محوری و تربیت تمام ساحتی است را ارائه کنیم. فراهم کردن محیط امن برای دانش آموزان با این بسته و خشونت زدایی دنبال می گردد.

وی اضافه کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاهی، روش های نوین تربیتی، تقویت فعالیت های علمی و پژوهشی و صلاحیت های حرفهای و علمی معلمان، توسعه عدالت آموزشی و افزایش نرخ پوشش تحصیلی از دیگر اقدامات است.

جدیدترین آمار ترک تحصیل دانش آموزان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نرخ خالص ثبت نام به 98.18 درصد در سال 98 رسیده است و توانستیم از سال 92 تا 98 تعداد 213 هزار و 205 کودک تارک تحصیل را شناسایی نموده و به مدرسه بازگردانیم و نرخ ترک تحصیل را به 1.11 رسانده ایم.

تصویب پست راهبران آموزشی در اداره امور استخدامی/ابلاغ تخصیص سهمیه بنزین به راهبران

وی با اشاره به اینکه افزایش تعداد راهبران آموزشی که به عنوان سفیران کیفیت کار می نمایند نیز صورت گرفته است گفت: 2878 راهبر آموزشی در امسال داریم و تصویب پست راهبران آموزشی در اداره امور استخدامی بود و سهمیه بنزین را برای سرکشی راهبران به مدارس گرفتیم که دو روز گذشته با پیگیری وزیر انجام و ابلاغ شد.

حکیم زاده به ارتقای صلاحیتهای حرفه ای معلمان اشاره نمود و گفت: نرخ پوشش را به 32 درصد رسانده ایم.

وی به طرح بازی و یادگیری اشاره نمود و گفت: راه اندازی اتاق ها یک کار نمادین برای جلب توجه والدین و جامعه نسبت به نقش بازی در یادگیری مورد توجه ماست اما نکته اساسی این است که به سمتی برویم که معلمان آموزش دیده در هر فضایی از بازی برای یادگیری استفاده نمایند.

تعمیم دوره پیش دبستانی در مناطق دو زبانه/ افزایش نرخ پوشش به 56 درصد در روستاها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای دوره پیش دبستانی در برنامه ششم توسعه و سندتحول بنیادین هدف گذاری داشته ایم گفت: تعمیم دوره پیش دبستانی در مناطق دو زبانه از برنامه های اصلی است و دو بخشنامه مهم را برای ساماندهی فضاهای دولتی برای پیش دبستانی به استانها ابلاغ کنیم. امیدواریم تخصیص اعتبارات نیز انجام و دغدغه های ما را مرتفع کند. نرخ پیش دبستانی در مناطق روستایی به 56 درصد رسیده است.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 483

به "تخصیص سهمیه بنزین به راهبران آموزشی، جدیدترین نرخ ترک تحصیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص سهمیه بنزین به راهبران آموزشی، جدیدترین نرخ ترک تحصیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید