تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟

به گزارش دنیای راه راه، خبرنگاران/کرمان یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود اما بیشتر کیت ها بر اساس دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.

تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟

دکترعلی امجدی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران درباره ویروس جهش یافته کرونا اظهار کرد: تا به امروز چندین جهش در ژن های مختلف ویروس کرونا ایجاد شده، ولی جهش در ژن s یا همان spike اخیرا باعث نگرانی شده است.

وی افزود: اسپایک همان پروتئین اتصال دهنده ویروس به گیرنده غشاء سلول است و متعاقب این جهش در نوع انگلیسی، میزان سرایت ویروس 50 تا 70 درصد بیشتر شده است.

امجدی درباره راه های انتقال ویروس اظهار داشت: راه های شایع انتقال ویروس مثل قبل است و از طریق مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می شود.

وی اظهار داشت: ویروس از طریق تماس با وسایل و سطوح نیز منتقل میشود ولی احتمال انتقال از طریق سطوح از میزانی که قبلا تصور می شد کمتر است.

این متخصص بیماری های عفونی اظهار داشت: ابتلاء قبلی به کووید 19 متاسفانه ایمنی دائم نمی دهد و بعد از گذشت چند ماه ممکن است فرد مجددا به بیماری مبتلا شود و در برخی موارد بعد از گذشت حتی شش هفته ابتلاء مجدد دیده شده است.

وی درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود اما بیشتر کیت ها بر اساس دو ژن هست و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی را دارند.

امجدی شرح داد: راه های پیشگیری از کرونا و ویروس جهش یافته انگلیسی همان روش هایی است که از ابتدای شیوع اپیدمی کووید 19 عنوان شده و شامل استفاده حداقل یک ماسک ترجیحا همراه با شیلد، شست و شوی مکرر دست ها و حفظ حداقل فاصله دو متری از افراد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1241

به "تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید