تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان

به گزارش دنیای راه راه، با وجود ممنوعیت و دستگیری صدها تن از فعالان، حامیان اپوزیسیون پاکستان در یک شهر مرکزی در این کشور دست به راهپیمایی زده و خواستار استعفای نخست وزیر به اتهام کشورداری بد و ناکارآمد شدند.

تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این راهپیمایی در شهر مولتن یک روز پس از آن برگزار شد که پلیس به دستور دولت پاکستان صدها تن از معترضان را دستگیر و برگزاری تجمعات را ممنوع کرد و از این اقدام به عنوان روندی ضروری برای مقابله با پاندمی کرونا در این کشور دفاع کرد.

پلیس بیش از 370 تن را دستگیر کرد در حالیکه گروه های اپوزیسیون می گویند تعداد دستگیر شدگان بیش از 1800 تن است. مقام ها در مولتن نیز اینترنت موبایل را قطع کردند.

یکشنبه شب، نیروهای امنیتی کانتینرهای مخصوص کشتی رانی را در جاده ها و مسیرها مستقر کردند تا مانع از عبور و مرور معترضان شوند. اما رهبران اپوزیسیون با سرپیچی از دستورات، به سمت یک پارک رفته و در آنجا درگیری ها شروع و دستگیری ها شروع شد.

پیش از راهپیمایی روز دوشنبه، سخنگوی دولت، اپوزیسیون را متهم کرد که سیاست را بر جان و سلامت مردم ارجح می داند.

مریم نواز، دختر نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان که در لندن و در تبعید به سر می برد، با وجود اینکه به اتهام فساد تحت پیگرد است، در این راهپیمایی شرکت کرد. اوایل روز دوشنبه وی به خبرنگاران گفت که از دستگیری ترسی ندارد و این راهپیمایی به هر هزینه ای که باشد، برگزار می شود.

دیگر شرکت کنندگان در این راهپیمایی آصفه بوتو زرداری، دختر بینظیر بوتو بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1079

به "تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید