توضیحات غریب آبادی درباره گزارش جدید آژانس

به گزارش دنیای راه راه، نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره گزارش جدید آژانس گفت: ایران 17 شهریور به آژانس خبر داد که لوله های سانتریفیوژها در دو خط تحقیق و توسعه را مجددا نصب خواهد نمود.

توضیحات غریب آبادی درباره گزارش جدید آژانس

به گزارش گروه سیاست خارجی دنیای راه راه، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که بعد از اعلام رئیس جمهوری کشورمان مبنی بر کنار گذاشتن تمامی تعهدات ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته ای تحت برجام در پنجشنبه گذشته، روز گذشته مدیرکل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس گفت که ایران در روز شنبه 15 شهریور به آژانس خبر داد که میخواهد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در کارخانه غنی سازی سوخت نطنز نصب و آن ها را با اورانیوم طبیعی تست کند.

غریب آبادی اضافه کرد: برابر این گزارش، در همین روز نیز آژانس راستی آزمایی کرد که 22 سانتریفیوژ IR4، یک سانتریفیوژ IR5، 30 سانتریفیوژ IR6 و 3 سانتریفیوژ IR6s، نصب شده یا در حال نصب هستند. این گزارش همچنین می افزاید که تمامی این سانتریفیوژها آماده تست با UF6 هستند.

نماینده دائم کشورمان همچنین گفت: ایران روز گذشته (17 شهریور) نیز به آژانس خبر داد که لوله های سانتریفیوژها در دو خط تحقیق و توسعه را مجددا نصب خواهد نمود تا یک زنجیره 164 تایی سانتریفیوژ IR4 و یک زنجیره 164 تایی IR2m را در خود جای دهد.

به گزارش فارس: کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس دیروز (یکشنبه) 17 شهریور سفری چند ساعته به تهران داشت و با صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و ظریف وزیر خارجه دیدار کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 30

به "توضیحات غریب آبادی درباره گزارش جدید آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات غریب آبادی درباره گزارش جدید آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید