جدال سنگین کاخ سفید با صدای آمریکا

به گزارش دنیای راه راه، ایسنا نوشت: مدیر صدای آمریکا به انتقادهای کاخ سفید از نحوه پوشش خبری این رسانه پاسخ داد و تاکید کرد که صدای آمریکا طبق رسالت خود و مطابق قانون به همه جوانب یک رویداد می پردازد.

جدال سنگین کاخ سفید با صدای آمریکا

شبکه خبری دویچه وله، آماندا بنت، مدیر شبکه خبری صدای آمریکا انتقادهای کاخ سفید در مورد گزارش دهی جانبدارانه را رد کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای از صدای آمریکا به شدت انتقاد کرده و گفته بود، این رسانه که سالانه 200 میلیون دلار از ایالات متحده آمریکا بودجه دریافت می کند به جای شناساندن آمریکا به جهانیان و پوشش سیاست های این کشور سخنگوی رژیم های استبدادی شده است.

بنت در بیانیه ای که در وب سایت صدای آمریکا منتشر شده در پاسخ به این اتهام ها گفته است، این رسانه وظیفه دارد مطابق قانون، همه جوانب مربوط به یک موضوع را گزارش کند.

او افزوده است: یکی از بزرگ ترین تفاوت ها میان رسانه های مستقل مانند صدای آمریکا با رسانه های تحت کنترل دولت، پوشش خبری آزادانه همه جوانب یک موضوع است؛ همانطور که در منشور صدای آمریکا نیز آمده است.

کاخ سفید که پنهانکاری چین در مورد اخبار مربوط به ویروس کرونا را باعث همه گیری بیماری کووید 19 در جهان خوانده گفته بود: روزنامه نگاران وظیفه دارند که حقایق را گزارش دهند. اما صدای آمریکا تبلیغات پکن را تقویت می کند.

آماندا بنت پاسخ داده است، صدای آمریکا هم اطلاعات غلط چین را پوشش می دهد و هم اخبار حقیقی را منتشر می کند.

او تأکید کرده که برخلاف چین، صدای آمریکا با تکیه بر حقایق قابل اثبات گزارش های متعددی در مورد پنهان کاری های چین راجع به اطلاعات مربوط به ویروس کرونا منتشر کرده است. به علاوه این رسانه بسیاری از اطلاعات رسیده از سوی دولت چین و رسانه های تحت کنترل آن را از اساس رد کرده است.

مدیر صدای آمریکا روشن ساخت که منابع صدای آمریکا در مورد داده های شیوع ویروس کرونا مرکز آماری مربوط به این بیماری در دانشگاه جانز هاپکینز است. همچنین این رسانه بارها راجع به آمار نادرست چین در مورد بیماران مبتلا ویروس کرونا در این کشور، از جمله آمار منحرف کننده با حذف موارد بدون علامت، پایین نشان دادن تعداد فوتی های ووهان و استفاده از توییتر برای انتشار جهانی روایت های خود در حالی که توییتر در خود چین ممنوع است گزارش داده است.

آماندا بنت گفت، همچون سایر رسانه های آمریکایی مانند وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، واشنگتن پست و مجله تایم، بیشتر گزارشگران صدای آمریکا از کار کردن در چین منع شده اند.

او ادامه داد، با این که چین تلاش دارد جلوی خبررسانی حقیقی در مورد کرونا در درون این کشور را بگیرد صدای آمریکا به رساندن اخبار درون این کشور به گوش مخاطبین سایر کشورها و شهروندان چینی ادامه می دهد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 652

به "جدال سنگین کاخ سفید با صدای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال سنگین کاخ سفید با صدای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید