حذف یارانه نقدی به صاحبان آپارتمان زیر 50متر رسید

به گزارش دنیای راه راه، اقدام دولت برای حذف یارانه ها ظاهراً به قشر متوسط و کم درآمد جامعه هم رسیده است و این بار دولت حذف یارانه نقدی مالکان آپارتمان های زیر 50متر را شروع نموده است.

حذف یارانه نقدی به صاحبان آپارتمان زیر 50متر رسید

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگار مالی دنیای راه راه، هدفمندسازی یارانه در تاریخ 27 آذر 89 توسط دولت گذشته شروع شد و اکنون حدود چهار سال است که مردم در قبال افزایش قیمت حامل های انرژی، از دولت یارانه نقدی دریافت می نمایند. دولت یازدهم نیز پس از روی کار آمدن بر اساس قانون به تعهد خود مبنی بر پرداخت این مبلغ وفادار ماند اما مسائل مالی دولت برای تأمین منابع مورد احتیاج باعث شد که مجلس شورای اسلامی حذف گروه های پردرآمد از فهرست یارانه بگیران را تصویب کند.

این مسئله در شرایطی تصویب شد که دولت یک بار از مردم خواسته بود که داوطلبانه از دریافت این مبلغ انصراف دهند اما دریافت همین مبلغ ناچیز در این چند سال سبب شد که همه گروه های درآمدی دریافت این مبلغ را حق خود دانسته و از فراخوان دولت یازدهم استقبال نکردند، به همین خاطر نمایندگان مجلس با تصویب تبصره 20 قانون بودجه سال 94 به کمک دولت آمدند تا خانوارهای پردرآمد از فهرست یارانه بگیران حذف شوند که طبق اطلاع رسانی دولت تا کنون یارانه بیش از 3 میلیون نفر از شش میلیون نفری که باید حذف می شدند، حذف شد.

اما شواهد نشان می دهد اقدام دولت برای حذف یارانه تنها شامل حال پردرآمدها نشده و بعضی کم درآمدها و قشر متوسط هم به این جرگه اضافه شدند.

مجلس در قالب قانون بودجه سال جاری اجازه حذف یارانه نقدی خانوارهای پردرآمد را به دولت داده و دولت هم به جای اعلام شفاف ملاک های حذف یارانه نقدی، اختیار قانونی اش را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده است. با گذشت چند ماه به خلاف وعده وزیر کار هیچ مقامی حاضر به اعلام شاخص های معین شده برای حذف یارانه نقدی نیست اما یارانه بعضی شهروندان را به اشتباه حذف نموده اند که شامل حال بعضی کارگران هم شده است.

یک بازنشسته تأمین اجتماعی با گلایه از حذف یارانه اش می گوید: دولت مدعی حمایت از بازنشستگان است اما در عمل چنین نیست. درآمد ماهیانه من 1میلیون تومان است و شغل دیگری هم ندارم. حتی به اسم خودم نه زمین دارم و نه خانه و سفر خارجی دارم. بارها شنیده ایم که وزارت کار شعار حمایت از قشر بازنشسته را می دهد، یارانه من و خانواده ام از چندین ماه قبل حذف شده است، با وجود اینکه کتباً اعتراض نموده ایم و در سایت هم ثبت کردیم اما هنوز یارانه وصل نشده است.

بنابراین گزارش، مسئولان جامعه کارگری هم پیشتر نامه ای به وزارت کار نوشتند و از حذف یارانه بعضی کارگران احتیاجمند گله کردند که ظاهراً یارانه بعضی مجدداً برقرار شده است.

در تازه ترین آنالیز ها پی بردیم که صرفاً مالکیت یک آپارتمان معیار حذف یارانه نقدی شده است حتی اگر مالک آن یک کارگر ساده حداقل حقوق بگیر و متراژ آپارتمانش زیر 50 متر باشد.

یکی از کارگران در این خصوص گفته است: من یک خانه 47متری دارم، یارانه ام از دوماه قبل قطع شده است. جواب اعتراضم به خلاف آنچه دولت می گوید یک ماهه می دهد، بدون پاسخ مانده است و خبری از آن نیست.

یک کارمند دولت هم به خبرنگار دنیای راه راه گفته است که تنها به دلیل مالکیت یک آپارتمان 50متری و بدون هیچ دارایی دیگر حتی خودرو، یارانه اش حذف شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 588

به "حذف یارانه نقدی به صاحبان آپارتمان زیر 50متر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف یارانه نقدی به صاحبان آپارتمان زیر 50متر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید