حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف رئیسی؟

به گزارش دنیای راه راه، بعضی منابع از احتمال حضور نماینده عربستان سعودی در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، رییس جمهور تازه ایران خبر دادند.

حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف رئیسی؟

این موضوع در شرایطی مطرح می گردد که گفت وگوهای امنیتی و دیپلماتیک میان ایران و عربستان با میانجیگری عراق مدتی است شروع شده است. گزارش ها حاکی از آن است که در این مذاکرات پیشرفت های ملموسی صورت گرفته است.

روابط دیپلماتیک ایران و عربستان در دی ما سال 94 و پس از حمله به سفارت این کشور در تهران قطع شد.

اما حالا یک منبع مطلع در گفت وگو بااعتمادآنلاین از احتمال حضور نماینده ای از پادشاهی عربستان در مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی اطلاع داد و اظهار کرد: با توجه به حل وفصل تمامی موارد اختلافی دوجانبه هر لحظه امکان اعلام بهبود روابط تهران و ریاض و بازگشایی سفارتخانه ها وجود دارد.

او اضافه کرد: در حال حاضر مذاکرات در مرکز های بعضی از کشورهای عربی در جریان است و بیشتر موارد اختلافی نه در خصوص مناسبات ایران و عربستان بلکه درباره شرایط کشورهای یمن، لبنان و عراق است.

این منبع مطلع با بیان این که احتمال می دهد در مراسم تحلیف آقای رئیسی اتفاقی رخ دهد، ادامه داد: طرفین در حال مذاکره هستند که در مراسم تحلیف حرکت نمادینی صورت گرفته و پس از آن روابط شروع گردد.

او گفت: بر اساس شنیده ها خوشبختانه گفت وگوهای تهران و ریاض وارد فضای سیاسی نشده و در رویه قابل قبولی پیش می رود. پس امکان از سر گیری مجدد مناسبات وجود دارد.

به گفته این منبع مطلع، نخست وزیر عراق در آینده نزدیک به واشنگتن سفر می نماید و بهبود روابط ایران و سعودی یکی از موارد احتمالی گفت وگوی او با بایدن خواهد بود اما با این حال باید دید که اوضاع به چه صورتی به پیش می رود.

مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی نیمه مرداد ماه برگزار می گردد. عربستان چهار سال پیش در مراسم تحلیف حسن روحانی نماینده ای نداشت.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1463

به "حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف رئیسی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف رئیسی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید