خبرنگاران ادامه ورود کاروان های نظامی آمریکایی از عراق به سوریه برای سرقت نفت

به گزارش دنیای راه راه، تهران - خبرنگاران - منابع رسمی سوریه یکشنبه شب گزارش دادند که یک کاروان نیروهای اشغالگر آمریکا متشکل از 20 کامیون حامل تجهیزات نظامی و تسلیحات از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در مرز عراق را وارد خاک سوریه کردند.

خبرنگاران ادامه ورود کاروان های نظامی آمریکایی از عراق به سوریه برای سرقت نفت

به گزارش خبرنگاران، منابع محلی به در روستای السویدیه به خبرگزاری رسمی سوریه؛ سانا گفته اند که این کاروان متشکل از 30 کامیون متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا حامل تسلیحات و تجهیزات لجستیکی از خاک عراق وارد سوریه شد که هدف از این اقدام تقویت نیروهای آمریکایی در پایگاه های غیر قانونی در حومه حسکه اعلام شده است.

منابع محلی اعلام کردند: خودروهای نظامی هامر و بالگردهای اشغالگران آمریکایی این کاروان را همراهی کردند.

براساس این گزارش، این کاروان از مرز سوریه به سمت منطقه الرمیلان و از آنجا به سوی جاده القحطانیه -القامشلی به سمت شهر القامشلی در شمال شرق سوریه و مرز با ترکیه درحرکت بوده است.

انتشار این خبر ساعاتی پس از آن اعلام می شود که سانا گزارش داد که نظامیان اشغالگر آمریکایی یک محموله جدید از نفت سرقت شده از چاه های این کشور را به عراق منتقل کردند.

بر پایه این گزارش، نیروهای اشغالگر در ادامه جنایات خود در سوریه عصر دیروز 20 تانکر حامل نفت سرقتی از چاه های این کشور در منطقه الجزیره در شمال سوریه را از استان الحسکه به عراق انتقال دادند.

نیروهای آمریکایی این تانکرهای نفت را از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید در منطقه الیعربیه به خاک عراق منتقل کردند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به قسد کنترل بیشتر میدان های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری 12 مردادماه به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز 12 مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان انتها خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1003

به "خبرنگاران ادامه ورود کاروان های نظامی آمریکایی از عراق به سوریه برای سرقت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه ورود کاروان های نظامی آمریکایی از عراق به سوریه برای سرقت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید