خبرنگاران برگزاری انتخابات اقلیت های دینی در صلح و آرامش رهاورد بزرگی برای ایران است

به گزارش دنیای راه راه، تهران- خبرنگاران- اسقف اعظم ارامنه در ایران گفت: خوشحالم که انتخابات در شرایط صلح و آرامش برگزار می گردد و این رهاورد بزرگی برای ایران است.

خبرنگاران برگزاری انتخابات اقلیت های دینی در صلح و آرامش رهاورد بزرگی برای ایران است

سبوه سرکیسیان روز آدینه در حاشیه بازدید استاندار تهران از فرایند برگزاری انتخابات در میان اقلیت های دینی در کلیسای سرکیس مقدس در گفت و گو با خبرنگار دنیای راه راه اضافه نمود: ما به عنوان اقلیت دینی، از ایرانیان اصیل هستیم بنابراین با شرکت در انتخابات وظیفه خود را در برابر سرزمینمان انجام می دهیم.

وی یادآورشد: طبیعی است هر نوع موفقیت مربوط به کشور موفقیت ما هم محسوب می گردد.

اسقف اعظم ارامنه در ایران گفت: طبیعی است اینجا کشور خودمان محسوب می گردد و هزاران سال است که در این کشور زندگی می کنیم و خونمان را برایش ریخته ایم و باید سرنوشت آن برایمان مهم باشد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد روز آدینه دوم اسفندماه شروع شده است.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، 9 میلیون و 644 هزار و 981 نفر است که تعداد 200 هزار و 198 نفر رای اولی هستند.

در کل کشور 57 میلیون و 918 هزار و 159 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، 2 میلیون و 931 هزار و 766 نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن 18 سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت نمایند.

6 هزار و 689 شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، 6 هزار و 112 شعبه شهری، 577 شعبه روستایی و 461 شعبه سیار اخذ رای است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 506

به "خبرنگاران برگزاری انتخابات اقلیت های دینی در صلح و آرامش رهاورد بزرگی برای ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برگزاری انتخابات اقلیت های دینی در صلح و آرامش رهاورد بزرگی برای ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید