خبرنگاران درخواست بیمه بیکاری در هرمزگان اینترنتی شد

به گزارش دنیای راه راه، بندرعباس - خبرنگاران - در راستای راستای جلوگیری از انتشار ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا متقاضیان بیمه بیکاری در هرمزگان باید به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنند.

خبرنگاران درخواست بیمه بیکاری در هرمزگان اینترنتی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان روز یکشنبه درگفت وگوبا خبرنگاران گفت: متقاضیان برقراری بیمه بیکاری باید از طریق https://Bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کرده و مراجعه حضوری به این اداره کل و اداره های شهرستانی نداشته باشند.

هادی ابراهیمی ادامه داد: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری با مراجعه به این سامانه و پس از ثبت اطلاعات هویتی، شغلی، کارگاهی و بیمه ای، کدرهگیری دریافت را یادداشت و نگه داری کنند.

وی افزود: ضروری است که بر اساس بند (ب) ماده (6) قانون بیمه بیکاری، بیمه شده مکلف است ظرف (30) روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار و امور اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد و مراجعه پس از سی روز با عذر موجه و با تشخیص هیأت حل اختلاف تا سه ماه امکان پذیر است.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

طبق آمارها تا روز 23 اسفندماه ، 83 نفر در استان هرمزگان مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

با ثبت 4 مورد جدید کرونا مثبت در استان هرمزگان شمار مبتلایان به کرونا در این استان به 83 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 580

به "خبرنگاران درخواست بیمه بیکاری در هرمزگان اینترنتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درخواست بیمه بیکاری در هرمزگان اینترنتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید