خبرنگاران متناسب سازی حقوق بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس در بودجه سال 1400 است

به گزارش دنیای راه راه، تهران- خبرنگاران- نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1400 است.

خبرنگاران متناسب سازی حقوق بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس در بودجه سال 1400 است

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از سازمان تامین اجتماعی، علیرضا سلیمی گفت: در سال های گذشته و ادوار مختلف شاهد بوده که در هیچ سالی افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین ماه انجام نشده و سال جاری علاوه بر اینکه حقوق فروردین با افزایش سالیانه پرداخت می شود، مرحله دوم و تکمیلی متناسب سازی نیز به اجرا گذاشته شده است.

وی مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1400 دانست و گفت: در بودجه سال جاری دولت مکلف به پرداخت 89 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی شده است و این تعهد موجب ایجاد اطمینان خاطر برای سازمان تأمین اجتماعی شده و اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان را هم امکان پذیر می کند.

سلیمی تأکید کرد: حمایت کنندگان مجلس شورای اسلامی از بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت و قطعا با استفاده از ظرفیت های قانونی شاهد ارتقاء هرچه بیشتر خدمات تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش خواهیم بود.

به گفته کننده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین در سال جاری افزایش حقوق بازنشستگان بسیار به موقع و بدون تأخیر از ابتدای سال 1400 انجام می شود.

به گزارش خبرنگاران، مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مردادماه 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با 30 سال سابقه از فروردین 1400، 4 میلیون و 200 تا 4میلیون و 300 هزار تومان دریافت می کنند.

در این راستا همچنین 28 اسفندماه 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب این بازنشستگان واریز شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1328

به "خبرنگاران متناسب سازی حقوق بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس در بودجه سال 1400 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران متناسب سازی حقوق بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس در بودجه سال 1400 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید