خبرنگاران 30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است

به گزارش دنیای راه راه، کرمانشاه- خبرنگاران- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه 30 درصد از پرونده های ورودی به دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است، گفت: از سه هزار و 500 پرونده ای که در ماه به دادسرای کرمانشاه وارد می شود، نزدیک به هزار پرونده، مربوط به حوادث رانندگی است.

خبرنگاران 30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است

محمدحسین صادقی چهارشنبه شب در نشستی که با برخی از نمایندگان شرکت های بیمه استان با موضوع کیفرخواست های شفاهی بیمه ای برگزار شد، با تاکید برکاهش مدت زمان رسیدگی فرآیند دادرسی پرونده های قضایی و تعیین تکلیف فوری نسبت به پرونده های که واجد پیچیدگی خاص نیست، اضافه کرد: در ماده 86 قانون دادرسی کیفری این ظرفیت پیش بینی شده که بتوانیم فرآیند طولانی دادرسی را به گونه ای کوتاه کنیم که زمان تحقیق تا اجرای حکم در صورت امکان یک روز طول بکشد.

وی شرح داد: سرعت دهی رسیدگی به فرآیند دادرسی باعث از دور خارج شدن بسکمک از پرونده ها می شود و کمک می کند تا شعب تحقیق و دادگاه ها به موضوعاتی که نیاز به تحقیق و تمرکز بیشتری دارند، بپردازند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی به پرونده های مالی مانند کلاهبرداری، جعل و سایر موارد، کاهش هزینه ها، رفت و آمدهای غیرضروری مراجعین و نارضایتی مردم از دیگر مزایای رسیدگی سریع به این نوع از پرونده ها است.

وی اضافه کرد: گاها پیش می آید که یک مراجعه کننده به خاطر یک پرونده تصادف نزدیک به یکسال در رفت و آمد است، در حالی که با همکاری شرکت های بیمه ای می توان فرآیند رسیدگی به چنین پرونده هایی در طول چند روز به سرانجام رساند.

صادقی یادآور شد: در رسیدگی به این پرونده ها باید با احساس مسوُولیت به حقوق شهروندی نیز توجه کنیم و شرکت های بیمه ای این مقوله را مدنظر داشته باشند که همه پرونده های تصادف نیاز به صحت سنجی طولانی ندارند.

وی گفت: معمولا بیشتر پرونده های تصادفات چیزی برای پنهان کردن ندارند، برای همین تنها روی پرونده هایی که مشکوک هستند باید تمرکز کرد.

وی در ادامه پیشنهاد داد، در محل دادسرای کرمانشاه دفتری برای استقرار نمایندگان شرکت های بیمه ای دائر شود تا در تسریع رسیدگی به پرونده های تصادفات موثر باشد.

رییس پلیس راه کرمانشاه از افزایش 2/8 درصدی تلفات بین جاده ای استان خبر داد و گفت: در 10 ماه سپری شده از سال جاری 330 نفر در تصادفات بین جاده ای استان کشته شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 نفر افزایش نشان می دهد.

به گفته سرهنگ محمدرضا حیدری همچنین 509 نفر در 10 ماه سپری شده از سال جاری در استان کرمانشاه بر اثر تصادفات رانندگی مصدوم شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 537

به "خبرنگاران 30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید