خبرگزاری فرانسه: واشنگتن آزادی تردد حسن روحانی در نیویورک را محدود کرد

به گزارش دنیای راه راه، خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات ها گزارش داد که واشنگتن همان محدودیت هایی را که اواخر تیرماه برای تردد دیپلمات های ایران در نیویورک وضع نموده بود، برای روحانی نیز اعمال نموده است.

خبرگزاری فرانسه: واشنگتن آزادی تردد حسن روحانی در نیویورک را محدود کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات ها گزارش کرد که حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز گذشته (دوشنبه) برای مجمع عمومی سازمان ملل، وارد نیویورک شد، اما با همان محدودیت های شدید عبور و مروری روبرو است که واشنگتن ماه ژوئیه امسال میلادی برای کارکنان هیأت ایرانی در سازمان ملل تحمیل نموده است.

بر اساس این گزارش، طبق این محدودیت ها، روحانی نمی تواند از محدوده مقر سازمان ملل در ایست ریور (رود شرقی) در بخش شرقی جزیره منهتن نیویورک خارج گردد.

طبق این گزارش، با اینحال، دولت آمریکا مجوز مخصوصی برای روحانی به منظور اقامت در هتل صادر نموده است.

روز یکشنبه هفته جاری، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که وزارت خارجه آمریکا به یک سوم اعضای تیم ایرانی که قصد شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد را داشته اند، ویزا نداده است. (جزئیات بیشتر)

روحانی قرار است فردا (چهارشنبه) در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند و یک کنفرانس خبری برگزار کند.

سفر روحانی به نیویورک در برهه ای از زمان صورت می گیرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فشار ها به تهران را تشدید نموده و اخیراً در پی عملیات پهپادی تلافی جویانه شنبه هفته گذشته (23 شهریور) ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، واشنگتن کوشش می نماید تا بدون هرگونه سندی ایران را مقصر جلوه داده و ائتلافی را علیه ایران تشکیل دهد.

در گذشته نیز، محدودیت های مشابهی بر رهبران خارجی همچون فیدل کاسترو رهبر متوفی کوبا به دلیل آنکه سیاست های موافقی با آمریکا نداشت، تحمیل شده است.

با اینحال، آمریکا بعنوان دولت میزبان، موظف است که برای دیپلمات هایی که قرار است در مجمع عمومی سازمان ملل حضور پیدا نمایند، ویزا صادر کند.

روحانی می بایست به وسیله تونلی که کوئینز و منهتن را به هم متصل می نماید، از فرودگاه جان اف کندی به سمت مقر سازمان ملل عبور و مرور کند و همچنین اجازه حضور در اقامتگاه سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل را دارد.

اواخر تیرماه، طبق گزارشی که رویترز منتشر کرد، آمریکا محدوده تردد دیپلمات های ایران مستقر در نیویورک و خانواده های آن ها را به شدت محدود کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 102

به "خبرگزاری فرانسه: واشنگتن آزادی تردد حسن روحانی در نیویورک را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرگزاری فرانسه: واشنگتن آزادی تردد حسن روحانی در نیویورک را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید