دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز، دومین کشتی از سه نفتکش ایرانی حامل سوخت راهی ونزوئلا، امروز، وارد آب های این کشور شد.

دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید

بر اساس آمارهای موسسه رهیابی کشتی های ریفینیتو ایکون، نفتکش فورچون در ساعت 1:45 صبح به وقت محلی (5:45 به وقت گرینویچ) از مسیری که نفتکش فارست طی نموده بود، به منطقه اقتصادی ونزوئلا رسید.

نفتکش فارست روز دوشنبه در بندر الپالیتو، محموله سوخت خود را تخلیه کرد.

بر اساس این آمار، فاکسون، سومین نفتکش این ناوگان کوچک، در اواخر این هفته به ونزوئلا می رسد و تحویل 820 هزار بشکه بنزین و سوخت های دیگر ایران به شرکت ملی نفت و گاز طبیعی ونزوئلا (PDVSA) را تکمیل می نماید.

این کشتی ها تا به امروز اقیانوس اطلس را بدون هیچ مزاحمتی طی کردند.

به گفته منابع مطلع و برنامه بارگیری شرکت دولتی PDVSA، انتظار می رود یک نفتکش غول پیکر ایرانی (VLCC) نیز این هفته بندر خوزه ونزوئلا را با 1.9 میلیون بشکه نفت سنگین این کشور برای شرکت ملی نفت ایران ترک کند.

تعمیق همکاری اقتصادی کشورهایی که از سوی آمریکا تحت تحریم قرار گرفته اند علاوه بر گشودن فضای اقتصادی جدیدی پیش روی این کشورها، اعمال تحریم ها را نیز به صورت جدی با چالش روبرو می نماید و به همین دلیل آمریکا نسبت به این همکاری ها واکنش های تندی نشان داده است.

پیش از این برخی رسانه های خارجی از مبادله سوخت ایران با طلای ونزوئلا خبر داده بودند.

ایران در ماه می و ژوئن نخستین گروه نفتکش خود را برای صادرات بنزین به ونزوئلا ارسال کرد. این سومین بار است که ایران طی ماه های گذشته بنزین به ونزوئلا ارسال می نماید. دفعه قبل بنزین ایران توسط 4 نفتکش یونانی در حال انتقال به ونزوئلا بود که توسط آمریکا ضبط شد.

البته ایران بیان نمود که این محموله ها را فروخته و پول آنها را تحویل گرفته است.

این محموله های توقیف شده هم هنوز اجازه ورود به بنادر آمریکا و تخلیه ندارند زیرا مالکان اماراتی و عمانی 4 محموله سوخت منتسب به ایران که ماه گذشته توسط مقامات آمریکایی مصادره شد، با شکایت به دادگاه نسبت به کنترل این محموله ها ادعای حق کردند.

بنا بر درخواست این شرکت ها از دادگاه، شرکت های مدعی مبین، عمان فیول و سوهار فیول در این قراردادها سهم اقتصادی دارند و مالکیت و کنترل این محموله ها حق بدیهی آنهاست.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 955

به "دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید