دیپلمات سوری: هیچ کس حق ندارد در قانون اساسی سوریه مداخله کند

به گزارش دنیای راه راه، معاون وزیر خارجه سوریه ضمن رد هر گونه مداخله خارجی در قانون اساسی این کشور، تأکید کرد که استان ادلب نیز آزاد خواهد شد.

دیپلمات سوری: هیچ کس حق ندارد در قانون اساسی سوریه مداخله کند

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه، ایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که وجب به وجب خاک این کشور باید آزاد شود؛ زیرا منطقه ای وجود ندارد که ارتش سوریه بدان نرسد.

سوسان با تأکید بر اینکه ادلب بزودی به آغوش میهن بازخواهد گشت، گفت که هیچ مسئله ای برای مذاکره با هر فرد سوری، زیر سقف میهن وجود ندارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این مسئول سوری گزارش داد که اتحادیه عرب، بدون حضور سوریه، نمی تواند، عربی باشد و هر گونه بازگشتی به این اتحادیه، باید به گونه ای باشد که در راستای منافع ملت سوریه باشد.

سوسان درباره بحران سوریه هم گفت که این بحران، از قبل برنامه ریزی شده بود، ولی سیاست سوریه در مقابله با آن، بر اساس محورهای مبارزه با تروریسم، آشتی ملی و طرح های جدی و صادقانه برای حل آن بود.

وی درباره سیاست های مخرب آمریکا در منطقه نیز تأکید کرد، به سود آمریکا نیست که هیچ آتشی را خاموش کند؛ زیرا این آتش، تضمینی برای تداوم هژمونی واشنگتن است.

این مسئول سوری پیرامون سیاست های ترکیه هم توضیح داد، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با سیاست های اشتباه خود، شکست می خورد؛ سیاست های که در داخل ترکیه به خودش باز می شود.

سوسان در بخش دیگری از اظهارات خود، درباره قانون اساسی سوریه گفت: قانون اساسی، یک مسئله حاکمیتی و ملی است که هیچ کس به جز مردم سوریه، حق مداخله در آن را ندارند.

اواخر ماه گذشته میلادی، سازمان ملل و دمشق از توافق بر سر تشکیل کمیته قانون اساسی و مکانیزم آن خبر دادند.

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در آن موقع گفت که قانون اساسی سال 2012 در این کمیته، آنالیز خواهد شد و آنالیز قانون اساسی مانع از تدوین قانون اساسی جدید نمی شود؛ زیرا با اصلاح یک ماده واحده، ما با قانون اساسی جدیدی روبرو هستیم.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 150

به "دیپلمات سوری: هیچ کس حق ندارد در قانون اساسی سوریه مداخله کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات سوری: هیچ کس حق ندارد در قانون اساسی سوریه مداخله کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید