ربات پرستار رسما وارد بیمارستان ها می گردد

به گزارش دنیای راه راه، بهداشت و درمان یک کانون جدید اتوماسیون است و به نظر می رسد دوران ربات های آزمایشی به سرانجام رسیده است. اکنون یک ربات پرستار به نام موکسی رسماً از مرحله آزمایش بتا خارج شده و نخستین آزمایش های رسمی خود را در دنیای واقعی انجام داده است تا در یک مرکز پزشکی کار کند.

ربات پرستار رسما وارد بیمارستان ها می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، موکسی توسط شرکت Diligent Robotics مستقر در آستین طراحی شده است و دوره آزمایشی خود را به عنوان دستیار ربات بیمارستانی در یک بیمارستان در تگزاس گذرانده است.

از مدتها پیش ربات های موبایل با هوش اجتماعی بالای خود به عنوان یک پاسخ در خصوص کمبود مزمن پرستاری در آمریکا مطرح شده اند براساس اعلام دفتر آمار کار ایالات متحده ، تقاضا برای پرستاران در آمریکا از 2.7 میلیون در سال 2014 به 3.2 میلیون در سال 2024 افزایش می یابد، که این افزایش بسیار چشمگیر است.

سال گذشته ، Diligent Robotics موکسی را که به عنوان یکی از ایده های تغییر سریع نسبت به شرایط فعلی در نظر گرفته می شد به بازار معرفی کرد. در دوره آزمایشی، این ربات در چهار بیمارستان ایالات متحده استفاده شد. آندره تاماز ، مدیرعامل و بنیان گذار Diligent Robotics در این خصوص گفت: چشم انداز ما بهبود نحوه تفکر افراد در خصوص کار خود با دادن وقت بیشتر برای استفاده از مهارت های منحصر به فرد انسانی خود است و در نتیجه ربات ها در این فضا بسیار مهم و یاریگر خواهند بود. ربات موکسی می تواند چشم انداز شرکت ما را به کلی تغییر دهد.

موکسی یک روبات باهوش اجتماعی است که می تواند به پرستاران یاری کند آن هم بدون اینکه انسان ها احساس ناراحتی نمایند. در آزمایش این ربات در تگزاس ربات موکسی بعضی از وظایف سخت مراقبت از بیماران را به شکل کامل به عهده گرفت. این ربات باهوش می تواند به سرعت خود را با شرایط بیماران تطبیق داده و بر همین اساس نیز خدمات رسانی کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 161

به "ربات پرستار رسما وارد بیمارستان ها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات پرستار رسما وارد بیمارستان ها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید