روابط خارجی ایران به دلیل تحریم های آمریکا تعطیل نخواهد شد

به گزارش دنیای راه راه، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که سفر رییس جمهور به کشورهای مالزی و ژاپن، شکست سیاست آمریکا در انزوای ایران را نشان داد.

روابط خارجی ایران به دلیل تحریم های آمریکا تعطیل نخواهد شد

شهروز برزگر در گفت وگو با دنیای راه راه، با اشاره به سفر رییس جمهور به مالزی و ژاپن گفت: سفر آقای روحانی به دعوت نخست وزیر ژاپن به دلیل مناسبات دوجانبه و مسائل فی مابین بین دو کشور انجام شد این یعنی روابط خارجی ایران به خاطر تحریم های آمریکا تعطیل نمی گردد و تاثیرگذاری ایران در منطقه ادامه دارد.

وی ادامه داد: رییس جمهور و وزیر خارجه در سفر به کشورهای مختلف می توانند جنایات آمریکا در حق مردم ایران را به گوش دنیایان برسانند این که آمریکا از برجام یک طرفه خارج شد و به این تعهد بین المللی پایبند نبود و اکنون با تحریم های ظالمانه در حق مردم ایران جنایت می نماید.

برزگر با اشاره به اقدامات آمریکا در حمایت از داعش و طالبان و وهابیت اظهار کرد: آمریکا با این اقدامات می خواهد فضا را به سمت جنگ و خونریزی و کشتار در منطقه ببرد تا کارخانه های اسلحه سازی اش همیشه رونق داشته باشد و به منافع برسند. در این شرایط دستگاه دیپلماسی ما باید آشکارا دسیسه های آمریکا درباره ایران و اعمال سیاست فشار حداکثری را برای دنیا تبیین کند و بگوید این اقدامات به دلیل شکست آمریکا در حوزه میدانی عراق، سوریه و یمن انجام می گردد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر این که سیاست های شیطان بزرگ و نظام سرمایه داری باید برای دنیا تبیین گردد، ادامه داد: ما نباید اجازه دهیم که آمریکا هرطور که می خواهد با کشورهای دنیا برخورد کند قطعا در این راه استفاده از پتانسیل ها و تقویت روابط با کشورهای مختلف تاثیرگذار است، چون دوران ترامپیست و فشارها تمام می گردد و در آینده دیگر کشورها به دنبال مذاکره با آمریکا نیستند، چون می دانند ترامپ در رفتار و گفتارش صادق نیست نتیجه این اقدامات منزوی شدن آمریکا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 360

به "روابط خارجی ایران به دلیل تحریم های آمریکا تعطیل نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط خارجی ایران به دلیل تحریم های آمریکا تعطیل نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید