سازمان ملل: انفجار بیروت بحران مالی لبنان را بدتر میکند، آمادکی بانک جهانی برای یاری به لبنان

به گزارش دنیای راه راه، فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت، پیش بینی می گردد انفجار بندر بیروت شرایط مالی و امنیت غذایی لبنان را که 80 تا 85 درصد مواد غذایی را وارد می نماید، وخیم تر کند.

سازمان ملل: انفجار بیروت بحران مالی لبنان را بدتر میکند، آمادکی بانک جهانی برای یاری به لبنان

همزمان با هشدار سازمان ملل درباره بدتر شدن بحران مالی در لبنان به دنبال انفجار مهیب در بندر بیروت، بانک دنیای برای ارائه یاری به لبنان با هدف عبور از پیامدهای انفجار بیروت که به کشته شدن دهها تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شد، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه العربی الجدید نوشت، بانک دنیای با صدور بیانیه ای اعلام نمود، برای ارزیابی سریع خسارات و نیازها و همچنین توسعه طرح بازسازی بر اساس استانداردهای بین المللی آماده است.

این بانک همچین بر آمادگی برای اعزام کارشناسان در امور بازسازی پس از فجایع، از سراسر دنیا تاکید نمود.

بانک دنیای همچنین اعلام نمود، آماده برنامه ریزی مجدد در منابع موجود و یافتن بودجه بیشتر برای حمایت از بازسازی زندگی و معیشت افراد آسیب دیده از این فاجعه است.

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی گزارش داد، سازمان ملل هشدار داده خسارات ناشی از انفجار سه شنبه شب بیروت بحران مالی این کشور را تشدید می نماید.

فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت، پیش بینی می گردد انفجار بندر بیروت شرایط مالی و امنیت غذایی لبنان را که 80 تا 85 درصد مواد غذایی را وارد می نماید، وخیم تر کند.

وی گفت، سازمان ملل برای حمایت از کوشش ها در پی انفجار بیروت با مقامات این کشور همکاری می نماید و حمایت از بیمارستان ها و رسیدگی به زخمی های حادثه در اولویت است و سازمان بهداشت دنیای هم با سازمان بهداشت لبنان در حال همکاری و ارائه حمایت است.

حق با بیان اینکه کارشناسان سازمان ملل و کشورهای مختلف در راه لبنان هستند تا ضمن ارزیابی از شرایط، یاری های لازم را داشته باشند، گفت، دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل پیش بینی می نماید که حمایت های این سازمان از سوریه در پی انفجار تحت الشعاع قرار بگیرد زیرا بندر بیروت یکی از بنادر ارسال یاری به سوریه بود و سازمان ملل اکنون باید دنبال طرح های جایگزین باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 879

به "سازمان ملل: انفجار بیروت بحران مالی لبنان را بدتر میکند، آمادکی بانک جهانی برای یاری به لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: انفجار بیروت بحران مالی لبنان را بدتر میکند، آمادکی بانک جهانی برای یاری به لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید