سیبیل سفیر آمریکا، در کره جنجال به پا کرد!، عکس

به گزارش دنیای راه راه، ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در کره جنوبی به سبب آرایش سبیل خود شبیه حاکمان استعمارگر سابق ژاپن در زمان اشغال این کشور، هدف انتقادهای گسترده از سوی کره ای ها قرار گرفت هر چند او به رغم این انتقادها از این کارش دفاع کرده است.

سیبیل سفیر آمریکا، در کره جنجال به پا کرد!، عکس

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش روزنامه دیلی میل، هری هریس، سفیر آمریکا در کره جنوبی در پی تصمیمش برای سبیل گذاشتن، متهم به بی احترامی به کره ای ها و تقلید از حاکمان استعمارگر ژاپن در دوران اشغال کره توسط این قدرت استعماری سابق شده است.

هری هریس که در ژوئیه 2018 کارش را به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی شروع کرد، از سوی کره ای های مخالف با آمریکا متهم به بی احترامی به کشورشان و در پیش دریافت رویکرد اعمال فشار شده است.

مناقشه بر سر رفتارهای این سفیر آمریکا بعد از آن بالا گرفت که کره ای ها اعلام کردند، او برای آنکه چهره حاکمان استعمارگر سابق ژاپن را به یاد ما بیاورد سبیل گذاشته است.

اوایل قرن بیستم کره برای حدود 40 سال تحت حکومت هشت حاکم استعمارگر ژاپن مشهور به فرماندار کل قرار گرفت و تمامی این هشت فرماندار کل ژاپنی سبیل داشتند.

یوشیمیچی هاسگاوا که از سال 1916 تا 1919 فرماندار کل استعمارگر ژاپن در کره بود

این در حالی است که هریس به دلیل آنکه دورگه ژاپنی-آمریکایی است از سوی دیگر متهم به ترجیح دادن ژاپن به کره جنوبی نیز شده است.

برخی رسانه های محلی کره جنوبی از هریس به خاطر گذاشتن این سبیل که سبقه تاریخی دارد به تمسخر به عنوان یک فرماندار کل جدید یاد کرده اند.

هریس در منطقه یوکوسوکا واقع در جنوب غرب توکیو به دنیا آمده و پسر یک افسر آمریکایی و یک مادر ژاپنی است.

شبه جزیره کره در سال 1905 تحت الحمایه ژاپن قرار گرفته و در ادامه در سال 1910 بخشی از امپراطوری ژاپن شد و تا خاتمه جنگ دنیای دوم در سال 1945 همچنان در این شرایط باقی ماند.

هریس قبل از آنکه به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی منصوب شود، یک دریادار نیروی دریایی آمریکا بود وتا پیش از انتصاب به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی هیچ وقت عادت به گذاشتن سبیل نداشته است.

او در مصاحبه ای با یک رسانه کره ای گفته، هدفش از سبیل گذاشتن این است که نشان دهد بعد از 40 سال کار به عنوان یک نظامی، شغلش تغییر کرده است.

او ادعا کرد: من می خواستم نشان دهم که از زندگی قبلی خود به عنوان یک افسر ارتش فاصله گرفته و زندگی جدیدی به عنوان یک دیپلمات شروع کرده ام. خواستم قدم بلندتر شود اما نمی توانستم؛ من تلاش کردم جوانتر شوم اما از عهده آن نیز بر نمی آمدم بنابراین دیدم تنها کاری که می توانم انجام دهم گذاشتن یک سبیل است و به همین خاطر این کار را کردم!

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 386

به "سیبیل سفیر آمریکا، در کره جنجال به پا کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیبیل سفیر آمریکا، در کره جنجال به پا کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید