شورای عالی صادرات فعال تر گردد

به گزارش دنیای راه راه، روز ملی صادرات 29 مهرماه هرسال با تقدیر از صادرکنندگان نمونه کشور برگزار می گردد و از سال گذشته با اعلام رضا رحمانی وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد تا این مراسم از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردد.

شورای عالی صادرات فعال تر گردد

به همین دلیل کارگروه انتخاب صادرکننده برتر در اتاق ایران به ریاست علی ملایی سرپرست معاونت کسب وکار اتاق ایران تشکیل شده است.

در اولین نشست این کارگروه با حضور محمدرضا رمضانی دبیر کل اتاق ایران، نمایندگان سازمان توسعه تجارت، گمرک و معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران در سال 99، اقدامات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در این حوزه و شاخص های عمومی ارزیابی صادرکنندگان نمونه در امسال را تشریح شد.

رمضانی دبیر کل اتاق ایران در شرح بیشتر اقدامات اجرا شده از سوی اتاق ایران گفت: اتاق ایران با ارسال دعوت نامه ای به روسای سه قوه در نظر دارد تا در آخرین سالی که مراسم روز ملی صادرات در دولت دوازدهم برگزار می گردد، میزبان رئیس جمهور باشد تا دغدغه های صادرکنندگان در حضور ایشان نیز مطرح گردد.

دبیر کل اتاق ایران در ادامه بر ضرورت توسعه بازارهای صادراتی، به ویژه در کشورهای همسایه و فعال تر شدن شورای عالی صادرات تأکید کرد. او در همین زمینه اضافه کرد: زمانی، جلسات شورای عالی صادرات به طور مرتب برگزار و نتایج بسیار خوبی هم از این جلسات حاصل می شد. اما در حال حاضر این شورا بر خلاف روال قبل چندان فعال نیست.

رمضانی همچنین بر آنالیز راهکارهای توسعه صادرات به خصوص در حوزه قانون گذاری تأکید داشت.

او در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا، به تشریح بعضی از اقدامات اتاق ایران در راستای مقابله با خسارت های مالی ناشی از این ویروس پرداخت و از یاری 150 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای مبارزه با کرونا سخن گفت.

در ادامه این نشست شاخص های عمومی ارزیابی برای انتخاب صادرکنندگان نمونه در سال 99، از سوی علی ملایی سرپرست معاونت کسب وکار اتاق ایران مطرح و حاضران در نشست به بیان نظر ات خود درباره فرایند ارزیابی صادرکنندگان پرداختند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 738

به "شورای عالی صادرات فعال تر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی صادرات فعال تر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید