شکایت ایالت میسوری از پکن پوچ و فاقد ارزش های قانونی است

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه تنظیم دادخواست از سوی دادستان ایالت میسوری در آمریکا علیه این کشور را پوچ و فاقد ارزش های قانونی دانست.

شکایت ایالت میسوری از پکن پوچ و فاقد ارزش های قانونی است

جنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص اعلام کرد: این دادخواست هیچ مبنای حقوقی ندارد.

این درحالیست که واکنش مقامات چینی نسبت به اولین هشدارها در شهر ووهان مبدا اولیه شیوع کرونا کاملاً به موقع اجرا شده بود.

مقامات چینی بارها گزارش هایی که در آن تاخیر پکن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و یا تاخیر در اطلاع رسانی درج شده است را نادرست و در راستای پروژه چین هراسی اعلام کرده اند.

گفتنی است، دولت واشنگتن از لحظه آغاز بحران کرونا تلاش کرد تا مسئولیت ناکامی در مهار آن را به دوش چین بیندازد و پنهان کاری پکن را مسبب شیوع گسترده آن در سطح جهانی جلوه دهد.

به همین دلیل، دادستان کل ایالت میسوری نیز به تبعیت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به اتهام زنی علیه چین روی آورده و با طرح شکایت علیه این کشور و شماری از موسسات دولتی اش، مدعی شده که دولت پکن در آغاز اپیدمی، شیوع آن از طریق تماس انسان با انسان را مخفی کرده و در مهار بیماری سستی به خرج داده است.

به ادعای اریک اشمیت دادستان کل میسوری، چین باید از بابت اپیدمی کووید 19 مسئول شناخته شود.

در دادخواست ارائه شده از سوی این ایالت نیز به تبعیت از ترامپ، ادعا شده که ویروس کرونا محصول آزمایشگاهی در ووهان است؛ شهری در چین که اپیدمی نخستین بار از آنجا آغاز شد.

این ادعا در حالی مطرح می شود که حتی مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز احتمال آن را بعید می داند و سازمان بهداشت جهانی هم که این روزها به اتهام چین محوری مورد خشم ترامپ واقع شده؛ نظر مشابهی در این باره دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 697

به "شکایت ایالت میسوری از پکن پوچ و فاقد ارزش های قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت ایالت میسوری از پکن پوچ و فاقد ارزش های قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید