شکایت قضایی علیه مقامات وزارت ورزش وجود ندارد، 5 هزار ملک متعلق به وزارت ورزش فاقد سند هستند

به گزارش دنیای راه راه، مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان به شرایط پرونده های مفتوحه مربوط به وزارت ورزش و جوانان در دیوان عدالت اداری اشاره و گفت: در خصوص اشخاص یا مقامات وزارت ورزش و جوانان پرونده شکایتی وجود ندارد.

شکایت قضایی علیه مقامات وزارت ورزش وجود ندارد، 5 هزار ملک متعلق به وزارت ورزش فاقد سند هستند

مرتضی فلاح در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات وزارت ورزش و جوانان در راستای تثبیت مالکیت اراضی و املاک مربوط به این وزارتخانه، اظهار کرد: از مجموع حدود 7000 ملک وزارت ورزش و جوانان صرفا 2250 مورد آن ها سند مالکیت دارند و مابقی فاقد سند هستند، بنابراین تثبیت مالکیت اراضی و مستند سازی آن ها یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان است.

وی ادامه داد: در سال های 96، 97 و 98 نزدیک به 1200 مورد سند مالکیت شامل اراضی املاک و مستغلات اخذ شد و توانستیم مجموعه های ورزشی بزرگی که قابلیت توسعه و پیشرفت دارند را مستند سازی کنیم.

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این که تمامی املاک و اراضی این وزارتخانه شناسایی شده اند، اظهار کرد: حدود 5000 مورد فاقد سند و مستند سازی هستند و از ابتدای انقلاب تا سال 96 صرفا حدود 1200 ملک سند مالکیت داشته اند و در سه سال اخیر با کوشش های اجرا شده توانستیم فعالیت ها را پیش ببریم و املاک و اراضی را احیا کنیم.

فلاح با اشاره به تشکیل کمیسیون مستند سازی و تعیین بهره برداری وزارت ورزش و جوانان، اعلام نمود: مجموعه وزارت ورزش و جوانان را به مستند سازی حساس و تاکید کردیم هر اقدامی بخواهد صورت گیرد باید ابتدا سند مالکیت داشته باشیم.

وی ادامه داد: نکته قابل تامل این که در صورت محکومیت در پرونده اراضی، حدود 40 تا 50 میلیارد تومان متضرر خواهیم شد اما اگر بتوانیم تثبیت مالکیت کنیم چنین مشکلاتی نخواهیم داشت. پیش بینی می کنیم تا سرانجام سال 500 سند مالکیت اخذ کنیم و صرفا در سال 98، 385 مورد سند مالکیت اخذ کردیم.

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان با اعلام این که 7986 ملک متعلق به وزارت ورزش و جوانان است که 5000 ملک فاقد سند، شناسایی و جانمایی شده اند، اظهار کرد: امیدواریم در صورت عدم معارض، بتوانیم مسائل مربوط به این املاک را حل و فصل کنیم.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو در پاسخ به این که آیا شکایت قضایی علیه اشخاص یا مقامات وزارت ورزش و جوانان مطرح است یا خیر؟ توضیح داد: خیر، در این رابطه پرونده ای نداریم اما در دیوان عدالت اداری و در راستای اصل 79 قانون اساسی، پرونده های متعددی وجود دارد که مربوط به مسائلی از جمله حق بیمه، بازنشستگی، مجامع انتخاباتی و مواردی از این قبیل است و به طور کلی می توان گفت 80 درصد این پرونده ها اداری- استخدامی بوده و 20 درصد مربوط به مجامع انتخاباتی و ... است.

مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در سال 98 حدودا 67 پرونده مفتوحه در دیوان عدالت اداری داشتیم که 55 مورد آن را برنده شدیم. در امسال نیز 51 پرونده مفتوحه وجود دارد که تا کنون رای 36 پرونده به نفع وزارت ورزش و جوانان صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1018

به "شکایت قضایی علیه مقامات وزارت ورزش وجود ندارد، 5 هزار ملک متعلق به وزارت ورزش فاقد سند هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت قضایی علیه مقامات وزارت ورزش وجود ندارد، 5 هزار ملک متعلق به وزارت ورزش فاقد سند هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید