ضرر 14.8 هزار میلیاردی هتل ها در اثر کرونا، تخفیف 50 درصدی هتل های تهران به مسافران نوروزی

به گزارش دنیای راه راه، رییس جامعه هتلداران ایران اعلام نمود: بسیاری از هتل ها در شهرهای مختلف به تعطیلی کشانده شده اند. از ابتدای کرونا تا بهمن ماه؛ هتل ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده اند.

ضرر 14.8 هزار میلیاردی هتل ها در اثر کرونا، تخفیف 50 درصدی هتل های تهران به مسافران نوروزی

ایلنا: جمشید حمزه زاده در خصوص شرایط هتل ها اظهار کرد: درصد رزرو هتل ها بسیار کم است، می توان گفت میانگین کشوری درخواست رزرو هتل برای ایام نوروز کمتر از 15 درصد است. عموما این موقع سال میزان تقاضا برای رزرو بین 50 تا 60 درصد بود و علت این شرایط نیز کرونا و تبلیغات شدید صداوسیما و مسئولین در خصوص سفر نکردن است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص پراکندگی تقاضا برای خدمات هتل در شهرهای مختلف گفت: در برخی شهرها مانند کیش درخواست رزرو هتل نسبت به دیگر شهرها بیشتر است اما مابقی شهرها تقریبا در یک سطح هستند.

رییس جامعه هتلداران ایران توضیح داد: بسیاری از هتل ها در شهرهای مختلف به تعطیلی کشانده شده اند از ابتدای کرونا تا بهمن ماه؛ هتل ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده اند. هتل ها به زحمت خود را نگه داشته اند چراکه ضریب میانگین اشغال کشوری الان کمتر از 15 درصد است.

وی در خصوص شرایط کارگران و کارکنان هتل ها اعلام کرد: هتل ها کارگر اخراجی نداشتند اما بسیاری از کارگران خاتمه کار خورده و به خاطر کرونا تعطیل شده اند. می توان گفت دو سوم کارکنان هتل ها در ایام کرونا تعطیل شدند تا بتوانند از بیمه بیکاری استفاده نمایند اما متاسفانه برای بسیاری از آنها هنوز بیمه بیکاری نگرفته اند.

محمدعلی فرخ مهر، رییس اتحادیه هتلداران تهران، در خصوص شرایط هتل های تهران اظهار کرد: افزایش قیمتی رخ نداده است و قیمتی که الان اعمال می گردد همان قیمت های سال گذشته است.

وی اضافه نمود: جامعه هتلداران با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران به کل هتلدارن تهران ابلاغ نموده است که باید به گردشگرانی که از 29 اسفند تا 15 فروردین به تهران می آیند 50 درصد تخفیف دهند. هتلدارها مجاز هستند که بیش از این هم تخفیف دهند اما تا 50 درصد را حتما باید اعمال نمایند.

رییس اتحادیه هتلداران تهران توضیح داد: تقاضا برای رزرو هتل های تهران در نوروز تقریبا صفر است. مهمان هایی هم که به به صورت معدود داشتیم از امروز آغاز به تخلیه می نمایند چراکه برای کارهای تجاری و اداری به تهران آمده بودند. از امروز منتظر هستیم که مهمانان نوروزی بیایند.

وی اعلام نمود: در سالی که گذشت همه هتلداران متضرر بودند و مسائل بسیار عدیده ای داشتند و بسیاری از هتلداران با دریافت وام و فروش اموال و روش های دیگر توانسته اند هتل خود را دایر نگه دارند. الان حتی اگر بستر هم فراهم گردد شرایط مالی مردم به آنها اجازه سفر نمی دهد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1270

به "ضرر 14.8 هزار میلیاردی هتل ها در اثر کرونا، تخفیف 50 درصدی هتل های تهران به مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 14.8 هزار میلیاردی هتل ها در اثر کرونا، تخفیف 50 درصدی هتل های تهران به مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید