عجیب ترین اسلحه های جهان؛ از شکلات انفجاری تا چتر سمی

به گزارش دنیای راه راه، خبرگزاری تابناک: در این مقاله هشت مورد از عجیب ترین سلاح های خلاقانه ای که در طول تاریخ ساخته شده است برای شما ارائه می دهیم. همه آن ها به نظر می رسد ابزار های ساده یا معمولی هستند، اما اسلحه ای مخفی را برای خلاص شدن از شر قربانی هستند، ساده ترین روش کشتن و بدون درهم و برهمی.

عجیب ترین اسلحه های جهان؛ از شکلات انفجاری تا چتر سمی

1. اسلحه ای شبیه رژ لب

این اسلحه که به آن بوسه مرگ گفته می گردد در جنگ سرد به دست جاسوسان اطلاعات شوروی ک گ ب به شکل رژ لب عادی طراحی شد و برای این بود که زن اهل شوروی از خودش دفاع کند و بتواند به فردی که به او نزدیک می گردد و قصد آزار و اذیت او را دارد، یک گلوله 4.5 کالیبر شلیک کند.

2. موش های انفجاری

در طول جنگ جهانی دوم، یک مأمور عملیات ویژه در انگلیس با مخفی کردن اجساد موش های انفجاری درون کومه های زغال سنگ آلمانی، نقشه هوشمندانه ای برای منفجر شدن صفوف دشمن طراحی کرد، طراحان می دانستند دشمن با دیدن موش ها در میان زغالها، اجساد این موش ها را برداشته و پرتاب می نمایند تا از شر آن ها خلاص شوند که بلافاصله پس از پرتاب، منفجر می شد! آلمانی ها پیروز به کشف حقه شدند، اولین محموله این مواد منفجره را مصادره کردند و به واحد های نظامی خود در کشور درباره آن هشدار دادند.

3. آتش پرت کن های دستی

یک علاقه مند به اختراع اسلحه های تخیلی (سایبرپانک) به نام پاتریک پریبی، وسیله ای دستی ساخته که می تواند آتش پرتاب کند، این اسلحه فقط با چهار باتری لیتیوم یونی، گاز بوتان و یک تراشه برقی NE 555 و یک مبدل برای شکلیک مستقیم از کف دست طراحی شده است و اگر این سلاح در دوره جنگ سرد ساخته می شد، وارد تاریخ می شد!

4. چتر های سمی

نویسنده مخالف بلغاری جورج مارکوف یک روز قبل از مرگ در سال 1987 در لندن، احساس کرد ران پایش سوزن سوزن می گردد، و هنگامی که به بالا نگاه کرد مردی را دید که در حال ور رفتن با چتر خود در کنار او است؛ اما شگفتی ماجرا هنگامی رخ داد که این چتر نجات سمّ بسیار خطرناک را آزاد می کرد که دو برابر از زهر مار کبرا خطرناک تر بود. سم به گونه ای طراحی شده بود که در هنگام برخورد با دمای بدن ذوب و در سرتاسر جریان خون پخش می شد. در خصوص قاتلی که سم را شلیک نموده، گفته می گردد که این مرد عضو پلیس مخفی بلغارستان بوده است، اما متأسفانه هیچ وقت دستگیر نشد.

5. شکلات های انفجاری

نخست وزیر انگلیس وینستون چرچیل از هواداران نازی ها نبود و نازی ها نیز همین احساسات را نسبت به او داشتند. نامه ای که توسط لرد ویکتور روچلید، افسر اطلاعاتی انگلیس در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده بود نشان می داد که یکی از آن ها سعی نموده بود وینستون چرچیل را با شکلات انفجاری ترور کند. به طوری که او نوشت: ما اطلاعاتی دریافت کردیم که دشمن از قرار دادن انواع خاصی از تخته شکلات های سفت استفاده می نماید و داخل آن مواد منفجره قرار می دهد. خوشبختانه ما قبل از اینکه کسی بتواند آن ها را مزه کند این بمب ها را کشف کردیم.

6. دستکش های کشنده

اختراع دیگری از اطلاعات شوروی در طول جنگ سرد، که این اختراع به صاحبش امکان می دهد به محض حرکت انگشت شلیک کند و قبل از شلیک گلوله ب کشنده، یک میدان خالی پیدا کند.

7. سیگار های سمی

در شانزدهم آگوست سال 1960 میلادی یکی از افسران سازمان سیا، جعبه ای حاوی سیگار مورد علاقه فیدل کاسترو رئیس جمهور کوبا را دریافت کرد. روی جعبه درباره وجود سمی کشنده هشدار داده شده بود که از سم خطرناک بوتولینوم botulinum تهیه شده بود و آنقدر خطرناک بود که می توانست به محض روشن شدن سیگار منجر به مرگ گردد، اما نمی دانیم که این سیگار به دست کاسترو رسید یا نه!

8. اسلحه سیا برای حمله قلبی

در اواسط دهه هفتاد قرن گذشته، از سلاح جدیدی که توسط سیا تهیه شده بود رونمایی شد. این سلاح یک تپانچه بود که می توانست باعث حمله قلبی به قربانی گردد، زیرا تیری آزاد می کرد که می توانست در لباس ها نفوذ کند و یک علامت کوچک شبیه نیش پشه روی پوست به جا بگذارد.

این پیکان مجهز به سم کشنده بود و در هنگام کالبدشکافی این گونه به نظر می رسید که قربانی بر اثر دلایل طبیعی درگذشته است، ما نمی دانیم که آیا سیا باز هم از اسلحه حمله قلبی استفاده می نماید یا نه؟!

منبع: برترین ها
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 805

به "عجیب ترین اسلحه های جهان؛ از شکلات انفجاری تا چتر سمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اسلحه های جهان؛ از شکلات انفجاری تا چتر سمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید