عربستان خواهان برخورد جدی با ایران شد

به گزارش دنیای راه راه، پادشاه عربستان روز چهارشنبه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان ادعا های تکراری و بی پایه و اساس خواهان یافتن راه حلی جامع در قبال ایران شد.

عربستان خواهان برخورد جدی با ایران شد

روزنامه نشنال نوشت کابینه سعودی اوایل روز چهارشنبه خاطرنشان کرد، جامعه بین المللی باید موضع قاطعی علیه ایران اتخاذ نموده و با نقض مرتبط با برنامه هسته ای این کشور برخورد جدی گردد.

پادشاه عربستان نیز روز چهارشنبه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان ادعا های تکراری و بی پایه و اساس خواهان یافتن راه حلی جامع در قبال ایران شد و ادعا کرد که تهران از برجام به عنوان پوششی برای تشدید فعالیت های توسعه طلبانه خود استفاده می نماید.

آژانس اتمی امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد طبق توافقی که ماه قبل با جمهوری اسلامی ایران حاصل شد، بازرسان این سازمان در دومین مکان مورد نظر برای بازرسی حضور پیدا نموده اند.

در بیانیه آژانس آمده است: به عنوان بخشی از توافق با ایران برای حل مسائل مربوط به اجرایی پادمان که توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی معین شده بودند، آژانس در هفته جاری دسترسی های تکمیلی به دومین مکان در این کشور را انجام داده و نمونه های محیطی برداشت کرد.

پیشتر رافائل گروسی مدیر کل آژانس اتمی در مصاحبه با شبکه بی بی سی گفته بود اکنون سطحی از همکاری با ایران را به دست آورده اند که احتیاج بود و بازرسان این سازمان می توانند به فعالیت خود در این کشور ادامه دهند. آلمان، انگلیس و فرانسه طی بیانیه ای مشترک درباره توافق فعالیت های پادمانی اِن پی تی که در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرائت شد، از ایران خواستند توضیحات لازم را به آژانس ارائه کند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 956

به "عربستان خواهان برخورد جدی با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان خواهان برخورد جدی با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید