فرمانده حشدالشعبی: اعتراضات و آتش زدن دفتر حزب دموکرات ارتباطی به ما ندارد

به گزارش دنیای راه راه، فارس نوشت: یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در واکنش به اعتراضات طرفداران این نهاد مقابل مقر حزب دموکرات در بغداد، گفت که الحشد الشعبی ارتباطی با این تجمع ندارد.

فرمانده حشدالشعبی: اعتراضات و آتش زدن دفتر حزب دموکرات ارتباطی به ما ندارد

محمد البصری از فرماندهان الحشد الشعبی به تجمع عده ای از هواداران این نهاد مقاومت در مقابل ساختمان حزب دموکرات در بغداد واکنش نشان داد.

او به وبگاه شفق نیوز گفت که الحشد الشعبی ارتباطی با آتش زدن دفتر حزب دموکرات در بغداد ندارد و هواداران و حامیان الحشد الشعبی به علت تحریک احساساتشان این اقدام را انجام داده اند.

البصری اضافه نمود: هنگامی که ساختمان ها و اماکن حکومتی سوزانده می گردد، پرچم عراق نیز در آن جا برافراشته می گردد، آیا این به این معناست که دولت عراق دست به آتش سوزی زده است؟.

او الحشد الشعبی را یک نهاد رسمی دانست که هیچ ارتباطی به آتش سوزی مقر حزب دموکرات ندارد و اضافه نمود: هر فردی که علیه نهادهای امنیتی سخن گفته و تاریخ مبارزات و خون شهدایش را منکر می گردد، باید توقع چنین واکنش هایی را نیز داشته باشد. الحشد الشعبی یک نهاد سیاسی نیست و هرگونه توهین و بی احترامی به این نهاد، کار سیاسی محسوب می گردد.

این فرمانده الحشد الشعبی سپس هرگونه آتش زدن ساختمان و دفتری را محکوم کرد و در ادامه گفت که نمی توان جلوی مردمی که احساساتشان جریحه دار شده است را گرفت.

صدها تن از هواداران الحشد الشعبی در واکنش به سخنان هوشیار زیباری علیه الحشد الشعبی در مصاحبه با شبکه آمریکایی الحره، طبق فراخوان قبلی امروز در مقابل مقر حزب دموکرات در منطقه الکراده بغداد تجمع نموده و بخش از این ساختمان نیز به آتش کشیده شد.

سخنان هوشیار زیباری بعنوان وزیر خارجه اسبق عراق، در گفت و گو با شبکه آمریکایی الحره، در یک هفته گذشته موجی از اعتراضات علیه وی را در عراق به راه انداخته است.

زیباری در این گفت و گو مدعی شده بود که حمله به پایگاه آمریکایی الحریر در اربیل به این دلیل صورت گرفت که گروه های مقاومت گمان می نمایند منطقه کردستان به آمریکا نزدیک است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1012

به "فرمانده حشدالشعبی: اعتراضات و آتش زدن دفتر حزب دموکرات ارتباطی به ما ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده حشدالشعبی: اعتراضات و آتش زدن دفتر حزب دموکرات ارتباطی به ما ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید