قصه گویی در روزگار کرونا

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران ، به گفته سیدعلی کاشفی خوانساری دبیر این گاهنامه در فراخوان دومین سال انتشار این گاهنامه دو موضوع قصه گویی و پاندمی کرونا و قصه گویی کسب و کار به سرفصل های این مجموعه مقالات اضافه شده است. شورای مشاوران دومین دفتر شهرزاد جمعی از پژوهشگران و فعالان قصه گویی در جهان هستند. این افراد عبارتند از پروفسور اولریش مارزلف (آلمان)، به آتریس مونته رو (اسپانیا)، دکتر سید عارف عارف (افغانستان)، دکتر طاهره داخل طاهر (عراق)، دکتر سکین سارپکایا (ترکیه)، دکتر نینا گایاتری (هند)، ماجور راجان (سنگاپور)، دکتر مو هونگ یان (چین).

قصه گویی در روزگار کرونا

نویسندگان و پژوهشگران تا انتها آگوست 2021 (شهریور 1400) برای ارسال مقالات و نوشته های خود فرصت دارند.

این مجموعه مقالات با مشارکت و حمایت معنوی شبکه بین المللی قصه گویی و مسابقه جهانی قهرمانی قصه گویی تهیه و منتشر می شود.

ایران یکی از مهدهای قصه گویی در تمدن جهانی است و قصه ها و قصه گویان ایرانی در طول تاریخ جایگاه ویژه ای در این هنر داشته اند. با این حال به گفته کاشفی متاسفانه هیچ نشریه تخصصی با موضوع قصه گویی در کشور ما تهیه و منتشر نمی شود. برای همین این گاهنامه از سال گذشته با همکاری جمعی از محققان ایرانی و غیر ایرانی بنیان گذاشته شده تا به سهم خود گامی در ارتقاء مطالعات قصه گویی در ایران و جهان بردارد.

به گفته کاشفی خوانساری بر اساس فراخوان دفتر اول شهرزاد که سال 2020 منتشر شد یک کتاب مجموعه مقاله شامل 67 مقاله از ایران، آلمان، چین، افغانستان، ترکیه، کانادا، بوسنی و نروژ و یک کتاب مجموعه یادداشت شامل 40 یادداشت و خاطره تدوین شده که نسخه های ایرانی آن به زودی از سوی نشر چشمه منتشر خواهد شد.

اولین دفتر شهرزاد با مشارکت معنوی شبکه بین المللی قصه گویی تهیه شده بود، که در دفتر دوم ضمن تغییر مشاور هندی، اساتیدی از سنگاپور، ترکیه و عراق به جمع شهرزاد پیوسته اند. همچنین مسابقه جهانی قهرمانی قصه گویی حمایت معنوی از گاهنامه را در برنامه های خود گنجانده است.

در دفتر اول شهرزاد، مقالات قصه گویی در 16 فصل همچون تاریخ قصه گویی، قصه های بومی، شیوه های قصه گویی، قصه های دینی، قصه گویی پست مدرن، کارکردهای آموزشی، پرورشی و درمانی قصه گویی، منابع قصه پژوهی و ... گرد آمده است.

همکاران و همراهان دفتر اول مطالعات قصه گویی در سال 2021 عبارتند از: نوش آفرین انصاری، محمد جعفری قنواتی، سیدمحسن مهرابی، سیدعلی مفتخرزاده، زهیر طیب، فرزانه فخریان، محمدجواد احمدی نیا، مجید جعفری اقدم، سیدحسن کیائیان، بهرنگ کیائیان، مهدی یزدانی خرم، حسن ذوالفقاری، مریم ایزدی، مریم جلالی، پروین قائمی، سیدسجاد کاشفی خوانساری، محمدعلی منصوری، ام فروه موسوی (افغانستان)، انریکه پوئز (اسپانیا)، سیدصالح کاشفی خوانساری، مدیحه عدالت یار و منیر سادات هاشمی.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1417

به "قصه گویی در روزگار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصه گویی در روزگار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید