لطیفی: استقلال شهرآورد را ببرد، شانس مسلم قهرمانی است

به گزارش دنیای راه راه، پیشکسوت استقلال گفت: در صورتی که استقلال بتواند پیروز بازی شهرآورد باشد، یکی از شانس های مسلم قهرمانی خواهد بود.

لطیفی: استقلال شهرآورد را ببرد، شانس مسلم قهرمانی است

علی لطیفی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران در گفت و گو با ، گفت: نمی توانیم تمام مسائل را گردن استراماچونی و بازیکنان بیندازیم. بدون شک بیش از هر چیزی داوری ها در شرایط امروز استقلال تاثیر گذار بوده، زیرا داوری ها در 3 بازی گذشته کاملا به ضرر استقلال بوده است. البته به خاطر تعصبی که به استقلال دارم این حرف را نمی زنم بلکه به عنوان یک کارشناس و بر اساس مدارک و مستندات این صحبت ها را مطرح می کنم. به هر حال باید این را در نظر گرفت که اشتباهات داوری بخشی از فوتبال است و چنین چیزی دوره ای است. یعنی در یک مقطع به ضرر و در مقطعی دیگر به نفع استقلال است.

لطیفی در ادامه گفت: به اعتقاد من یک رگه هایی از کار های تاکتیکی را چه در فاز دفاعی و چه در کار های هجومی استقلال می بینیم، اما مسئله ای که استقلال دارد این است که تیم استقلال جوان است و جوانی و بی تجربگی این تیم باعث شده تا آن ها از حضور یک رهبر و لیدر که بتواند یک مربی دوم در زمین بازی باشد، بی بهره هستند. به همین دلیل استقلال در زمان حمله و حتی زمانی که با بازی مالکانه صاحب توپ است نمی تواند در نزدیکی زمین حریف خیلی خطر ساز باشد و موقعیت هایی هم که خلق می گردد از دست می رود.

پیشکسوت استقلال بیان کرد: زور واقعی را در خط حمله از استقلال ندیدیم، اما من فکر می کنم که بازی فردا (یکشنبه) می تواند نقطه عطفی برای استراماچونی و بازیکنان استقلال باشد. باتوجه به این که استقلال تیم جوانی است و بازیکنان این تیم از لحاظ تجربه نسبت به بازیکنان پرسپولیس کمبود دارند، طبیتا اگر تیم جوانتر بتواند برنده شهرآورد باشد و در بازی های بعدی روی دور برد بماند، متوقف کردن آن در ادامه کار بسیار سختی خواهد بود، بنابراین در صورتی که فردا استقلال بتواند پیروز بازی شهرآورد باشد یکی از شانس های مسلم قهرمانی خواهد بود، اما اگر بازی را واگذار کند بدون شک وارد بحران خواهد شد. به لحاظ تجربی پرسپولیسی ها برنده هستند و از نظر جوانی و نیروی انگیزه استقلال رجحان دارد. در تاریخ فوتبال ایران تیم های استقلال و پرسپولیس نشان دادند که شرایطشان در جدول تاثیری در نتیجه بازی های رو در روی آن ها ندارد.

وی در سرانجام اضافه کرد: 3 فاکتور اساسی وجود دارد که می تواند رجحان تیم ها رقم بزند. نخستین عامل، مسائل روحی و روانی است که مربیان و مدیران تیم باید آن را در میان بازیکنان حل و فصل نمایند. عامل جندگی و روحیه و انگیزه بازیکنان دومین عامل است و سومی تمرکز داشتن روی بازی است. یعنی هر تیمی روی این بازی متمرکز باشد و اسیر مسائل احساسی و حاشیه ای نگردد و تحت تاثیر جو سنگین استادیوم قرار نگیرد، شانس رجحان بیشتری خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 94

به "لطیفی: استقلال شهرآورد را ببرد، شانس مسلم قهرمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطیفی: استقلال شهرآورد را ببرد، شانس مسلم قهرمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید