محسن رضایی: غنی سازی اورانیوم را به 60 درصد برسانیم

به گزارش دنیای راه راه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از نسخه تازه خود برای برداشتن تحریم ها رونمایی کرد.

محسن رضایی: غنی سازی اورانیوم را به 60 درصد برسانیم

محسن رضایی در جمع خانواده شهدا و ایثارگران، خیران و جهادگران مبارزه با کرونا در یزد به با اشاره به تداوم دشمنی آمریکا علیه انقلاب با تحریم و فشار اقتصادی گفت: دیپلماسی ما در این زمینه باید تقویت شده و غنی سازی را به 60 درصد برسانیم چون این مساله به برداشته شدن تحریم ها از سوی آمریکا می انجامد.

او شرح بیشتری درباره اینکه چگونه این اتفاق رخ می دهد نداده است.

این در حالی است که او اخیرا در گفت و گویی با نشریه انگلیسی فایننشنال تایمز گفت ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت های جهانی است که سیگنال روشنی در مورد برطرف تحریم ها دریافت کند.

او اضافه نمود: آن ها باید به ما اطمینان خاطر دهند که تمام تحریم هایی که پس از اجرای برجام اعمال شد ظرف کمتر از یک سال برطرف می گردد.

رضایی با بیان اینکه در این شرایط، مذاکرات می تواند شروع گردد گفت که در طول مذاکرات تحریم ها هرماه باید برداشته گردد. به عنوان مثال تحریم های اقتصادی و محدودیت هایی که بانک های اروپایی اعمال نموده اند باید همان ماه اول برطرف گردد. برطرف تحریم ها علیه صادرات نفت نیز در اولویت های نخست ما واقع شده است.

این سخنان دبیر مجمع تشخیص در واقع گرا و پیشنهاد او به مذاکراه با آمریکا تفسیر شد و بازتاب انتقادی فراوانی داشت.

اظهارات رضایی توسط ناظران اینگونه تفسیر شد که او به نوعی طرح مذاکراتی ارائه نموده و به آمریکا گرا می دهد که لغو تحریم ها را تا پس از انتخابات به تعویق بیاندازد.

رضایی یکی از نامزد های احتاقتصادی انتخابات ریاست جمهوری 1400 است که در در ماه های اخیر فعالیت هایش افزایش یافته، اما رسما اعلام نامزدی ننموده است.

این سخنان رضایی با انتقاد وزارت خارجه و مقامات دولتی روبه رو شد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1291

به "محسن رضایی: غنی سازی اورانیوم را به 60 درصد برسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضایی: غنی سازی اورانیوم را به 60 درصد برسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید