مخالفت روسیه با هر اقدامی که به حل و فصل اوضاع سوریه آسیب برساند

به گزارش دنیای راه راه، سخنگوی کرملین درباره مواضع روسیه در قبال عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه تأکید کرد، باید از هر اقدامی که به روند حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه آسیب رسانده و باعث تحریک وخامت اوضاع گردد، خودداری کرد.

مخالفت روسیه با هر اقدامی که به حل و فصل اوضاع سوریه آسیب برساند

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) بیان کرد که برخورد مسکو با عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه هیچ تغییری ننموده و این کشور همچنان معتقد است، باید از هر اقدامی که مانع از حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه گردد، اجتناب کرد.

پسکوف در پاسخ به درخواست دنیای راه راه درباره تفسیر وضعیت کنونی در سوریه و حرکت نیروهای دولتی سوریه به سمت نظامیان ترکیه گفت: ما اخباری مبنی بر اینکه تماس هایی اجرا شده و توافقاتی صورت گرفته را دیده ایم. من فعلا نمی توانم چیز بیشتری به این مطلب اضافه کنم. بطور کلی عوامل جدیدی در برخورد روسیه با این موضوع بوجود نیامده است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سئوال که آیا خطر بروز درگیری مسلحانه بین روسیه و ترکیه در خاک سوریه وجود دارد، اضافه نمود: طرف روسی حتی مایل نیست فکر امکان درگیری مسلحانه با ترکیه در سوریه را از ذهن بگذارند. برای جلوگیری از چنین سناریویی، کانال های ارتباطی بین نظامیان روسی و ترکیه ای وجود دارد.

به گفته وی، مقامات مسکو و آنکارا درباره عملیات نظامی در شمال سوریه، با یکدیگر در تماس هستند. همین چند روز قبل، روسای جمهوری روسیه و ترکیه و همچنین وزرای خارجه دو کشور با یکدیگر مذاکراتی تلفنی داشتند.

پسکوف یادآور شد: شما می دانید که از ابتدای این عملیات در سطوح مختلف، طرف روسی بر ضرورت ممانعت از هر نوع اقدامی که به روند حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه آسیب برسانده و باعث تحریک وخامت اوضاع در این کشور گردد، تاکید نموده بود. ما بار دیگر تکرار می کنیم که مواضع مسکو در این رابطه هیچ تغییری ننموده و برخورد ما برای همه آشکار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 168

به "مخالفت روسیه با هر اقدامی که به حل و فصل اوضاع سوریه آسیب برساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت روسیه با هر اقدامی که به حل و فصل اوضاع سوریه آسیب برساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید