معاون وزیر نفت: حق الزحمه بهره وری کارکنان مدت موقت و پیمانکار افزایش یافت ، رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک تحصیلی

به گزارش دنیای راه راه، خبرنگاران - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از افزایش حق الزحمه بهره وری کارکنان قرارداد مدت موقت و پیمانکار صنعت نفت اطلاع داد.

معاون وزیر نفت: حق الزحمه بهره وری کارکنان مدت موقت و پیمانکار افزایش یافت ، رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک تحصیلی

به گزارش خبرنگاران، مهدی علی مددی در گفت وگو با شانا اظهار کرد: در جریان سفر به عسلویه، اهواز، آبادان و دشت آزادگان و حضور در نشست های مشترک با مدیران شرکت های تابعه و نمایندگان کارکنان صنعت نفت، یکی از مواردی که به جد در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت نهاده شد، بحث حق الزحمه بهره وری کارکنان قرارداد مدت موقت و پیمانکار بود که با پیگیری های اجرا شده و بر اساس مصوبه شورای اداری و استخدامی صنعت نفت، حق الزحمه یادشده بر اساس 30 برابر حداقل دستمزد شورای عالی کار به علاوه یاری هزینه های مسکن، عائله مندی و اولاد، بن اقلام مصرفی خانوار و فوق العاده نوبت کاری برای پرداخت ابلاغ شده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام وزارت نفت در شرایطی انجام می گردد که تا پیش از این، حق الزحمه بهره وری به مقدار حداقلی به نیروهای قرارداد مدت موقت و پیمانکاری پرداخت می شد.

تدوین طرحی برای ساماندهی وضع مدت موقت ها

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مدیران و کارکنان صنعت نفت که در جریان سفر به منطقه ها عملیاتی با آن روبه رو شده است، ساماندهی وضع حقوق و دستمزد کارکنان مدت موقت بوده است، اضافه نمود: به این منظور و با هدف ساماندهی وضع نیروهای قرارداد مدت موقت و نظام جبران خدمات هوشمند این کارکنان، نشست های مدونی در شورای مدیران منابع انسانی صنعت نفت برگزار و در این زمینه طرح بسیار مناسبی تدوین و مقرر شده است که این طرح پس از آنالیز در شورای معاونان وزارت نفت، ابلاغ گردد.

کارکنان مدت موقت پذیرفته شده در آزمون در شرف تبدیل شرایط

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در ادامه درباره پذیرفته شدگان آزمون توانمندسازی نیروهای قرارداد مدت موقت هم گفت: مقرر شده است طبق تعهدهای ایجادشده مبنی بر انجام مصاحبه فنی - تخصصی، این افراد برای تبدیل شرایط به قرارداد مدت تعیین (طبق نیازهای سازمان محل اشتغال فرد)، از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به شرکت های اصلی معرفی شوند (شایان ذکر است مجموعه تعداد نفرات پذیرفته شده 1675 نفر بوده که از این تعداد حدود 250 نفر مشمول بند و ماده 44 ایثارگری هستند که مراحل تبدیل شرایط به رسمی آنها در شرف انجام است.)

علی مددی درباره برنامه جذب 450 نفر در قالب قرارداد مدت تعیین نوین نیز گفت: از آنجا که به علت جلوگیری از تکثر نوع قرارداد در صنعت نفت، قرارداد مدت تعیین نوین لغو شده است، قرارداد همه پذیرفته شدگان، در قالب مدت تعیین موجود (مصوبه1662ه. م) امضا خواهد شد.

کوشش حداکثری برای تبدیل شرایط ایثارگران

وی درباره تازه ترین تصمیم ها برای اجرای ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز شرح داد: بر اساس بند و ماده 44، اقدام های تکمیلی برای تبدیل شرایط 5400 نفر مشمولان این طرح که هم اکنون در قالب قرارداد مدت تعیین و قرارداد مدت موقت مشغول به کار هستند، در حال اجرا است.

به گفته معاون وزیر نفت، درباره بند د تبصره ماده 20 نیز نشست های مؤثری با دیوان عدالت اداری، رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و نمایندگان مشمولان (نیروهای واجد شرایط ایثارگری شاغل به صورت پیمانکاری و ارکان ثالث/ شرکتی) برگزار شده که امید است پس از برطرف محدودیت های صنعت نفت، فعالیت های لازم در این زمینه نیز اجرایی گردد.

علی مددی به بحث فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت نیز اشاره نمود و گفت: از هفته آینده، فرآیند مصاحبه استخدامی تمام 1449 نفر فارغ التحصیل به جامانده گروه الف دانشگاه صنعت نفت با موضوع شرکت ملی نفت ایران شروع می گردد و ان شاءالله مطابق با نتایج مصاحبه ها، تا پایان سال اکثریت این افراد در برابر نیازهای استخدامی جذب و به کارگیری خواهند شد.

رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک تحصیلی

وی با اشاره به فعال سازی شورای تعدیل مدرک تحصیلی و تعیین سوابق برای رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک همکاران صنعت نفت نیز گفت: در این راستا، به بیش از 500 تقاضای تعدیل مدرک که مربوط به کارکنان شرکت های ملی نفت ایران و ملی گاز ایران بوده است رسیدگی شده و رسیدگی به دیگر تقاضاهای مربوط به دیگر شرکت ها نیز در دستور کار واقع شده است.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1648

به "معاون وزیر نفت: حق الزحمه بهره وری کارکنان مدت موقت و پیمانکار افزایش یافت ، رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر نفت: حق الزحمه بهره وری کارکنان مدت موقت و پیمانکار افزایش یافت ، رسیدگی به تقاضاهای تعدیل مدرک تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید