هشدار وزارت کشور عراق به خرابکاران ، نشست صالح با احزاب برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر

به گزارش دنیای راه راه، وزارت کشور عراق تاکید نمود که نیروهای امنیتی برای بیرون راندن خرابکاران وارد محل های تظاهرات خواهند شد.

هشدار وزارت کشور عراق به خرابکاران ، نشست صالح با احزاب برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه به نقل از سایت المعلومه، وزارت کشور عراق در بیانیه ای اعلام نمود: نیروهای ویژه وزارت کشور توانستند اطلاعات کاملی درباره مجریان حادثه الوثبه بدست آوردند.

این وزارتخانه اضافه نمود: نیروهای امنیتی در محل ها و میادین شاهد تظاهرات در آینده نزدیک نقش آفرینی خواهند کرد.

وزارت کشور عراق گفت: جنایت الوثبه وحشیانه بود و دستگاههای امنیتی برای بیرون راندن خرابکاران و تضمین اجرای قانون در محل ها و میادین شاهد تظاهرات، وارد آنها خواهند شد.

نشست صالح با احزاب برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر

ریاست جمهوری عراق از نشست برهم صالح رئیس جمهور این کشور با احزاب سیاسی برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر مامور تشکیل دولت آینده در مهلت قانونی اطلاع داد.

مجلس عراق روز یکم ماه جاری میلادی با استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر و دولت او موافقت کرد.

سالار محمود سخنگوی نهاد ریاست جمهوری عراق گفت: با وجود اینکه موضوع پیچیده و حساس است اما برهم صالح رئیس جمهور اصرار دارد که موضوع معین نامزد تصدی پست نخست وزیری براساس اقدامات و مهلت های قانونی نهایی گردد.

وی در سخنانی مطبوعاتی توضیح داد: صالح با روسای فراکسیون ها و ریاست مجلس و جریان های سیاسی برای نهایی کردن این موضوع در مهلت معین قانونی نشست برگزار خواهد نمود و ما اطمینان داریم که نامزد نخست وزیری عراق بزودی معین خواهد شد.

براساس ماده 76 قانون اساسی عراق، رئیس جمهور از زمان موافقت با استعفای نخست وزیر 15 روز مهلت دارد که نامزد بزرگترین فراکسیون عددی مجلس را برای تشکیل دولت مامور کند.

آمادگی حشد شعبی برای مقابله با عناصر نفوذی داعش

میثم الزیدی مسئول ناظر بر تیپ 26 حشد شعبی اعلام نمود که عناصر گروه تروریستی داعش با سوء استفاده از اوضاع عراق کوشش کردند که به یگان های این تیپ در منطقه النخیب نزدیک شوند.

وی به سایت المعلومه گفت: تحرکات مشکوک هسته های باقی مانده داعش در مناطق صحرایی وجود دارد و دشمن کوشش کرد تا به یگان های تیپ 26 نزدیک گردد اما با آنها برخورد شد و آنها با به جا گذاشتن تجهیزات و ادوات خود، مجبور به فرار با موتورسیکلت شدند.

الزیدی گفت: اختیارات بیشتری به فرماندهان داده ایم که می توانند بدون مراجعه به مراجع تصمیم گیر عالی، با هر هدفی که به یگان ها نزدیک شوند، برخورد نمایند و براساس آن، فرمانده می تواند به طور مستقیم علیه دشمن وارد عمل شده و آنچه مصلحت می داند، برای تامین امنیت منطقه انجام دهد.

وی گفت: یگان های حشد شعبی با تجهیزات و ادوات خود می توانند با هرگونه حمله یا نزدیک شدن عناصر خرابکار مقابله و از این سمت شهر کربلا حفاظت نمایند.

پنج کشته و زخمی در انفجار دیالی

یک منبع محلی در استان دیالی عراق از کشته و زخمی شدن پنج غیرنظامی در انفجار یک دستگاه موتورسیکلت در مرکز ناحیه بهرز در جنوب شهر بعقوبه اطلاع داد.

این منبع به سایت المعلومه گفت: دو غیرنظامی در این انفجار کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 320

به "هشدار وزارت کشور عراق به خرابکاران ، نشست صالح با احزاب برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزارت کشور عراق به خرابکاران ، نشست صالح با احزاب برای نهایی کردن معرفی نخست وزیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید