واکنش دمشق به اقدامات ترکیه و حمایت غربی ها از اردوغان

به گزارش دنیای راه راه، فارس نوشت: وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست های ترکیه و غرب در حمایت از گروه های تروریستی، تأکید کرد که ارتش سوریه به عملیات خود ادامه خواهد داد.

واکنش دمشق به اقدامات ترکیه و حمایت غربی ها از اردوغان

وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات و اقدامات مقامات ترکیه خاطرنشان کرد که اینکه آنکارا از وارد کردن خسارت به ارتش سوریه سخن می گوید، اعترافی است بر اینکه ترکیه در کنار تروریست ها ایستاده و از آن ها حمایت می نماید.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) منبعی مسؤول در وزارت خارجه سوریه آدینه (نهم اسفند) در مورد تحولات اخیر ادلب گفت: تبلیغات دروغینی که ترکیه و کشورهای غربی علیه سوریه طی روزهای گذشته انجام دادند، حمایت آن ها به ویژه رژیم ترکیه از گروه های مسلح تروریستی طی سال های گذشته را اثبات می نماید و نشان می دهد که آن ها برای اجرای نقشه های خود علیه خواسته های مردم سوریه از جمله نابودی تروریسم در این کشور، سرمایه گذاری نموده و روی این نقش ها حساب باز نموده بودند.

منبع مذکور به دروغ پردازی رسانه های ترکیه در مورد تحولات ترکیه اشاره نمود و گفت: اینکه رسانه های ترکیه و غرب مدام در حال مبالغه در مورد خسارت های ارتش سوریه در نبردهای اخیر محور سراقب هستند و به آن می بالند، تلاشی از سوی آن هاست تا با این کار بتوانند روحیه باخته تروریست ها را بالا ببرند و این گونه اقدامات آن ها اعتراف رسمی به این است که نیروهای اردوغان دوشادوش گروه های تروریستی و تکفیری در حال جنگ اند و تأیید می نماید که ترکیه به تعهدات خود در توافق سوچی پایبند نبوده و نیست.

رسانه های ترکیه و گروه های تروریستی دیروز پنجشنبه مدعی شدند که شهر سراقب واقع در شرق ادلب به دست آن ها افتاده و ارتش سوریه مجبور به عقب نشینی شده است.

منبع مسؤول در وزارت خارجه سوریه به عملیات پیروز نیروهای سوری در شمال این کشور اشاره نموده و گفت که طی این عملیات ها، جاده بین المللی دمشق به حلب و فرودگاه بین المللی حلب بازگشایی شد و نیروهای سوریه توانستند بیش از 130 روستا را در استان های ادلب و حلب و حماه را آزاد نمایند که همه این ها منجر به جنون ترکیه و کشورهای غربی شده و نشان می دهد که حمایت از تروریسم، یک راهبرد ثابت در سیاست این کشورها برای دست یابی به اهداف پلشت و غیراخلاقی آن است.

این منبع همچنین تأکید کرد که ارتش سوریه همانند گذشته به حملات و عملیات های خود علیه تروریست ها در سرتاسر این کشور ادامه خواهد داد و اجازه نمی دهد کشورهای غربی و آلت دست آن ها، تروریست ها را برای همواره بر مردم سوریه مستولی قرار دهند و سرنوشتشان را به دست بگیرند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 540

به "واکنش دمشق به اقدامات ترکیه و حمایت غربی ها از اردوغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دمشق به اقدامات ترکیه و حمایت غربی ها از اردوغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید