واکنش سعد الحریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو

به گزارش دنیای راه راه، نخست وزیر لبنان عملیات ارتش یمن علیه شرکت نفتی عربستان را تجاوز خواند و ضمن محکوم کردن آن، با ریاض اعلام همبستگی کرد.

واکنش سعد الحریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعد الحریری نخست وزیر لبنان عملیات ارتش یمن علیه دو پالایشگاه تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی را محکوم کرد.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، الحریری مدعی شد: این تجاوز، مسؤولیت های بزرگی را بر عهده جامعه جهانی قرار داده تا به تمام ابزارهای تجاوز و تروریسم انتها دهد، موضوعی که کشورهای عربی را در بر گرفته و ثبات منطقه ای را در معرض سردرگمی بیشتر ناشی از درگیری های قابل انتقال قرار داده است.

وی در ادامه ضمن اعلام همبستگی با عربستان سعودی توضیح داد، این تجاوز نهیبی به کشورهای عربی همبستگی بیشتر با هدف جلوگیری از خطراتی است که این کشورها را تهدید می نماید.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شنبه (دیروز) خاطرنشان کرد یگان پهپادی ارتش دو پالایشگاه نفتی آرامکوی عربستان سعودی را با 10 پهپاد هدف قرار داده و در این راستا افراد شریف و آزاده در عربستان در زمینه اطلاعاتی به ارتش یمن یاری نموده اند (جزئیات بیشتر).

عملیات ارتش یمن علیه بعضی مواضع در عربستان سعودی پس از آن صورت می گیرد که این کشور از پنج سال پیش تا کنون به همراه بعضی کشورهای دیگر جنگ علیه مردم یمن به راه انداخته و هزاران نفر را کشته یا زخمی نموده است.

ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام نموده اند تنها زمانی که عربستان به حملات خود خاتمه دهد می تواند خیالش از بابت هدف قرار نگرفتن اهدافی در خاک این کشور راحت باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 42

به "واکنش سعد الحریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سعد الحریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید