واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟

به گزارش دنیای راه راه، قربانزاده گفت: روز های قبل از دربی تا روز های آینده، روز های مشخص تکلیف در مورد شرایط پذیرش استقلال و پرسپولیس در بورس است.

واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: در مورد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس؛ روز های قبل از دربی تا روز های آینده، روز های مشخص تکلیف در مورد شرایط پذیرش این دو شرکت در بورس است. این دو باشگاه به دلیل هواداران بسیاری که دارند، تضمین موفقیت و سودآوری آن ها برای ما نیز اهمیت زیادی دارد و از طرف دیگر نوع واگذاری آن ها نیز مهم است.

او تاکید کرد: تلاش می کنیم که سرنوشت خصوصی سازی در این دو باشگاه، سرنوشت مطلوبی باشد که شرایط آن ها را بعد از واگذاری نسبت به قبل بهتر کند. از طریق مدل هایی مانند افزایش سرمایه از محل صرف سهام که پول به خود باشگاه وارد می شود و باعث می شود که باشگاه سودآوری داشته باشد.

قربانزاده گفت: هر دو باشگاه متقاضی بورسی شدن هستند و مذاکره با مدیران عامل آن ها ادامه دارد، به ویژه با موضوع کمیته حرفه ای سازی که الزام AFC است، که مشخص تکلیف مالکیت یگانه این دو باشگاه مشخص شود. در این حوزه نیز تدابیری در حال صورت است و با رایزنی هایی که با وزارت ورزش اتفاق می افتد، می توانیم این امکان را فراهم کنیم که با تدابیری مصوبه کمیته حرفه ای سازی را بگیریم تا مالکیت دوگانه صورت نگیرد. اما واگذاری آن ها از طریق بورس را علی رغم جدیتی که وجود دارد، با یک آرامشی دنبال می کنیم تا مخاطره خصوصی سازی هایی همچون هفت تپه و مغان برای این دو باشگاه اتفاق نیفتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1659

به "واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید