وصول 10000 میلیارد تومان از معوقات مالیاتی

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش تجارت نیوز به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، با حضور در جمع مدیران نظام اقتصادیاتی در محل این سازمان و در ارتباط با مدیران کل امور اقتصادیاتی استان ها به وسیله ویدئو کنفرانس اظهار کرد: ابزار اقتصادیات علاوه بر تامین اقتصادی دولت، اهداف دیگری چون تحقق عدالت درآمدی و رشد و توسعه کشور، عدالت منطقه ای و توسعه مناطق محروم، عدالت بخشی و توسعه بخش کشاورزی و بنگاه های دانش بنیان را دنبال می نماید.

وصول 10000 میلیارد تومان از معوقات مالیاتی

وی از کوشش های ارزنده بعمل آمده برای تحقق 102 درصدی درآمدهای اقتصادیاتی در سال 1398 که نشانگر رشد 33 درصدی وصولی این درآمدها نسبت به سال ماقبل آن بود، تقدیر کرد و این حرکت را یک رکورد مناسب قلمداد نمود و گفت: امید است با توسعه دانش، اراده و جدیت همکاران، در امسال نیز شاهد ثبت رکوردی دیگر در این زمینه باشیم.

دژپسند با توجه به اینکه امسال سال جهش فراوری است، بیان کرد: جهت گیری سیاست های اقتصادیاتی باید در راستای جهش فراوری باشد یعنی سیاست های اقتصادیاتی به نحوی تنطیم گردد که فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مولد به فراوری بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد کشور به سمت تامین اقتصادی فراوری و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد راهنمایی گردد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سیاست وصول اقتصادیات با رعایت اصول، بر ضرورت رعایت حال مودیان اقتصادیاتی در شرایط کرونایی کشور، تا کید کرد.

وی در ادامه گفت: اقدامات خوبی برای حمایت اقتصادیاتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهایی که از شیوع بیماری کرونا متأثر شده اند انجام گرفت که این فرایند باید با پایش دقیق شرایط آنها، به نحو مقتضی تداوم یابد.

دژپسند با بیان اینکه هوشمندسازی نظام اقتصادیاتی، در نهایت منجر به توانمند شدن سازمان امور اقتصادیاتی و تحقق اهداف کلان اقتصادی در حوزه تامین اقتصادی دولت می گردد، هوشمندسازی نظام اقتصادیاتی را به عنوان یکی از برنامه های مهم وزارت اقتصاد مورد تاکید قرار داد و خواهان آن شد که سازمان امور اقتصادیاتی با تسریع در هوشمندسازی نظام اقتصادیاتی، اهرمی برای تحقق اقتصاد هوشمند گردد.

وی اضافه نمود: تسریع در هوشمندسازی نظام اقتصادیاتی مهم است چرا که با هوشمند شدن آن، نه تنها فعالیت فعالان اقتصادی و مودیان اقتصادیاتی شفاف می گردد، بلکه هزینه های فراوری کاهش یافته و سود فعالان اقتصادی افزایش می یابد و این خودش یعنی منبعی جدید برای درآمد اقتصادیاتی بیشتر.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، تاکید نمود: در شرایطی که کشور با محدودیت های مختلف از طرف دشمنان از جمله تحریم های اقتصادی رو به رو است، توفیق نظام اقتصادیاتی در تحقق اهداف اقتصادیاتی، نشانه روشنی از سیاست ها و تدابیر مناسب اتخاذ شده و کوشش های پیروز همکاران مجموعه نظام اقتصادیاتی کشور است.

وی اضافه نمود: یکی از این تدابیر، بخگرددگی جرایم قابل بخشش اقتصادیاتی بود که در نتیجه آن، حدود 10 هزار میلیارد تومان از معوقات اقتصادیاتی، به حیطه وصول درآمد.

وزیر اقتصاد بر مد نظر قرار دادن ابتکارات مربوط به هوشمند سازی نظام اقتصادیاتی در اجرای قانون سرانجامه های فروشگاهی توسط سازمان امور اقتصادیاتی، تاکید نمود و از ابتکار اتصال صندوق های مکانیزه فروش به شبکه بانکی و محاسبه دقیق اقتصادیات مربوط و واریز سریع آن به حساب خزانه دولت به عنوان یک نمونه یاد کرد.

دژپسند با اشاره به ظرفیت اقتصادیاتی کشور و سطح دانش خوب و اراده قوی همکاران سازمان امور اقتصادیاتی، تأکید کرد، انتظار می رود همکاران سازمان امور اقتصادیاتی به وسیله به کاربستن راهکارهای هوشمند و اثربخش در شناسایی فرارهای اقتصادیاتی، گسترش پایه های اقتصادیاتی، افزایش تمکین داوطلبانه مودیان و تسریع در وصول معوقات اقتصادیاتی و مودیان مغفول مانده، با تمرکز بر مودیان و بخشهای دارای توان پرداخت بالاتر، همانند سال گذشته با پیروزیت به رسالت خود عمل نمایند.

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه رئیس سازمان امور اقتصادیاتی کشور ضمن بیان عملکرد و اقدامات این سازمان در سال 1398، اهم برنامه های این سازمان در سال 1399 را تشریح کرد و در این رابطه راهبرد های اصلی سازمان امور اقتصادیاتی را وصول با اصول و نظام اقتصادیاتی هوشمند بیان کرد.

وی اضافه نمود: سازمان امور اقتصادیاتی هوشمند که مدیران هوشمند، فرآیندهای هوشمند و حتی مودیان هوشمند را در بر می گیرد، منجر به سیستم یکپارچه داده مبنا و مودی محور می گردد و در نهایت تمکین داوطلبانه مودیان و وصول کارا و عادلانه در آمدهای اقتصادیاتی را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان امور اقتصادیاتی در سرانجام بیان کرد: نقشه راه سازمان امور اقتصادیاتی کشور، گذار از e.tax به i.tax است و هوشمندسازی نظام اقتصادیاتی شعار نیست و در آینده نزدیک از نظام معماری یکپارچه متمرکز به سمت نظام یکپارچه نیمه متمرکز می رویم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 667

به "وصول 10000 میلیارد تومان از معوقات مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصول 10000 میلیارد تومان از معوقات مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید