پمپئو به دروغ حداکثری روی آورده است

به گزارش دنیای راه راه، وزیر امور خارجه ایران به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران درباره حملات آرامکو واکنش نشان داده و آن را دروغ حداکثری خواند.

پمپئو به دروغ حداکثری روی آورده است

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری در واکنش به ادعای پمپئو علیه ایران مبنی بر اینکه حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو کار ایران بوده، نوشت: مایک پمپئو که در فشار حداکثری شکست خورده است، به دورغ حداکثری روی آورده است.

ظریف در ادامه گفت: آمریکا و مشتریانش به دلیل این توهم که فزونی تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر خواهد شد، در یمن گیر افتاده اند.

وی اضافه کرد: مقصر دانستن ایران، به فاجعه پایان نخواهد داد. پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای سرانجام دادن به جنگ و آغاز مذاکرات ممکن است به آن سرانجام دهد.

انتقاد ظریف در پی این مطرح می شود که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توئیت هایی که منتشر کرده، این ادعای بی اساس را مطرح کرده است که تهران پشت نزدیک به 100 حمله علیه عربستان سعودی است.

پمپئو دیروز مدعی شد: ایران اکنون حمله ای بی سابقه به این تأمین کننده انرژی جهان داشته است. مدرکی دال بر این که این حملات از یمن انجام شده، وجود ندارد!

پمپئو در ادامه رویکردهای خصمانه خود علیه ایران، نوشت: ما از همه ملت ها می خواهیم به طور واضح و علنی حملات ایران را محکوم کنند. ایالات متحده با شرکا و هم پیمانان مان همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل آید که تقاضای بازارهای انرژی به خوبی تأمین شود و ایران بابت تعرضش مسئول شناخته شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 52

به "پمپئو به دروغ حداکثری روی آورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو به دروغ حداکثری روی آورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید